Завдяки людям, які прийшли під ВРУ, перший крок до зняття недоторканності було зроблено – Дерев’янко (ВІДЕО)

Під тиском учасників мирної акції Верховна Рада зробила перший крок до зняття депутатської недоторканності. 

Про це заявив на брифінгу в парламенті один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ нардеп Юрій Дерев’янко.

«Верховна Рада проголосувала за спрямування до Конституційного суду законопроектів, які стосуються депутатської недоторканності. І я хочу привітати і подякувати всім киянам, всім українцям, які приїхали 17 жовтня під стіни Верховної Ради, які зараз знаходяться під стінами Верховної Ради», - сказав депутат.

Він додав, що завдяки свідомим та активним українцям відбувся «перший маленький крок».

«Нам насправді ще дуже далеко до того моменту, коли недоторканність буде знята, я маю на увазі в часі, але сьогодні перший крок був зроблений», - підкреслив політик.

За словами Дерев’янка, Президент Порошенко наскільки злякався українського народу, що 17 жовтня, коли бачив і розумів, що люди з усієї України з’їжджаються в Київ, вніс свій законопроект , яким запропонував також зняти депутатську недоторканність, але з 2020 року.

«Сьогодні Верховна Рада під тиском мирним, під тиском громадським, під тиском суспільним проголосувала обидва законопроекти», - повідомив один з лідерів РНС.

Він нагадав, що РУХ НОВИХ СИЛ та люди, які вийшли на акцію протесту мають три вимоги: скасування депутатської недоторканності, антикорупційний суд та новий закон про вибори.

«В другій половині дня буде розглядатись 5 законопроектів, які стосуються зміни виборчого законодавства. Ми звертаємось до усіх притомних депутатів, які знаходяться у ВР – підтримати законопроект, який стосується скасування мажоритарки, який має на меті заборону політичної телевізійної і бордової реклами, який має на меті скасування політичної корупції , а також внутрішньопартійної корупції. І тільки за цей законопроект з позначкою «2» віддати всі свої голоси», - закликав Дерев’янко.


Також він додав, що Президент повинен внести в парламент законопроект про антикорупційний суд, який вже схвалила Венеціанська комісія.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного суду обох законопроектів про внесення змін до Конституції у частині щодо скасування депутатської недоторканності.

За направлення президентського законопроекту №7203 проголосували 336 депутатів, депутатського № 6773 - 328 обранців.