Захист Саакашвілі клопоче у ГПУ про закриття кримінальної справи проти нього (ДОКУМЕНТ)

Адвокати Саакашвілі клопочуть у Генпрокуратури про закриття кримінальної справи «про гроші Курченка», оскільки реадмісія Саакашвілі свідчить про фактичну відмову в обвинуваченні його у вчинені злочину. 

Відповідне звернення у Департамент міжнародно-правового співробітництва ГПУ направив адвокат Руслан Чорнолуцький, інформує прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі».

Чорнолуцький відзначив, що реадмісія державними органами Михайла Саакашвілі до Республіки Польща свідчить про фактичну відмову держави в обвинуваченні його у вчинені кримінального правопорушення.

«Згідно вітчизняного законодавства іноземцям та особам без громадянства, яким вручено повідомлення про підозру, забороняється виїжджати за межі України. Отже, такими діями (реадмісією) держава фактично підтвердила про відсутність складу злочину у його діях, і тому кримінальне провадження щодо Саакашвілі М. Н. підлягає закриттю. Тим більше, починаючи з дня незаконного видворення Михайла Саакашвілі ні СБУ , ні Генпрокуратурою не проводилось жодної слідчої дії по відношенню до нього», - пояснив адвокат.Більше того, захист звернувся з вимогою повернути особисті речі Михайла Саакашвілі, які були вилученні під час його затримання, зокрема ряд документів, мобільний телефон, ноутбук, візитні карти та ін.

«Однак з урахуванням пояснень прокурора ГПУ Говорущака О. М. у судовому засіданні під час якого вирішувалося питання про обрання запобіжного заходу Саакашвілі, стосовно того, що ці речі були втрачені – захист вимагає, у разі підтвердження інформації щодо втрати речей, компенсувати вартість втрачених речей Саакашвілі», - зазначив адвокат.