Захисники Саакашвілі заявили про відвід прокурора Говорущака

Адвокати Саакашвілі подали клопотання про відвід прокурора Олександра Говорущака, який фігурує у справі відмивання грошей Януковича, та, на їх думку, діє упереджено в інтересах Президента та його оточення.

З відповідною заявою вони сьогодні звернулись до суддів Апеляційного суду міста Києва під час розгляду апеляції ГПУ щодо обрання Саакашвілі запобіжного заходу, інформує прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі».

Адвокат Павло Богомазов нагадав, що на початку січня 2018 року був оприлюднений текст засекреченого рішення Краматорського суду про незаконне збагачення Януковича, де фігурує прокурор Говорущак. 

«Більше ніж на 10 ст цього рішення суду фігурує компанія "Інвестиційний капітал Україна", засновницею якого є Гонтарєва та особистий фінансист президента Пасенюк. Говорущак був представником обвинувачення в Краматорській справі. Рішення ГПУ на чолі з Луценком засекретили», - нагадав Богомазов.

Він додав, що Говорущак може діяти упереджено в інтересах близького оточення Порошенка.

«На даний час не секрет, що кум президента очолює ГПУ, є прямим начальником Говорущака, може мати місце коли ГПУ на догоду Президенту, особистий фінансит якого та близькі йому люди очолюють ОЗГ можуть прикриватись прокуратурою. Тут має місце сімейна корупція. Говорущак прикриває близьких до Президента людей», - зазначив Богомазов.

Саакашвілі зазначив, що в його будинок на Костьольній для обшуків зайшли за ухвалою, зв’язаною з Краматорським судом.

«Пасенюк і Гонтарєва відмивали гроші Януковича. Цих грошей в бюджеті нема, вони були вкрадені. Це одна з найбільших афер в історії України. До мене заламались додому, шукали людей які могли б в мене переховуватись по цій справі. Вони вкрали 1,5 млрд доларів і шукали цих людей в мене!!! У мене вдома знайшли карточку американського банку, яка не діє, Печерський суд арештував рахунок по цій недійсній карточці. Вони відкрито спрівпрацюють з Росією», - заявив Саакашвілі.

До слова, другому представнику сторони обвинувачення прокурору Андріану Лупі адвокати про відвід не заявили.

На засідання в Апеляційний суд міста Києва на підтримку Саакашвілі прибула велика кілька активістів, журналістів та народні депутати, які раніше подали заяви про взяття Саакашвілі на поруки, зокрема Юрій Дерев'янко, Віталій Купрій, Віктор Чумак, Микола Катеринчук, Анатолій Гриценко та інші.

Нагадаємо, 11 грудня суддя Печерського суду Лариса Цокол відмовила прокурорам у задоволенні клопотання про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Саакашвілі та відпустила його з-під варти. Прокурори подали апеляційну скаргу, розгляд якої переносився вже кілька разів.