Захисники Саакашвілі назвали підстави для надання йому додаткового захисту

Україна вже двічі відмовляла у екстрадиції Михайла Саакашвілі в Грузію, адже там проти нього ведеться політичне переслідування та надумані кримінальні справи. Це ще в 2015 році підтвердили як Генпрокуратура України, так і міжнародні інституції.

На цьому наголосили адвокати Михайла Саакашвілі в Окружному суді, де розглядають його позов проти ДМС у Київській області щодо відмови у наданні додаткового захисту від екстрадиції.

Адвокат Руслан Чорнолуцький зазначив, що після перетину кордону 10 вересня Михайло Саакашвілі звернувся до ДМС про надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту від можливої екстрадиції в Грузію. Тривалий час це питання ігнорувалось, Саакашвілі повторно звернувся 31 жовтня і всього за добу 1 листопада ДМС вирішила відмовити.

"Ми вказували на великі ризики щодо переслідування Саакашвілі в Грузії, якщо йому не нададуть додаткового захисту. Пройшовши співбесіду у ДМС Саакашвілі надав документи які вказують на те, що Україна вже двічі відмовила в екстрадиції посилаючись на мотиви політичного переслідування. Втім всього за добу ДМС вирішила відмовити, бо не вбачає у всіх поданих нами документах політичного переслідування. Вважаємо це грубим порушенням діючих нормативних актів міжнародного значення", - зазначив Чорнолуцький.

Зокрема, мова йде про такі документи як постанова Генпрокуратури, рішення Ради Європи та Держдепартаменту США від 2015 року.

"Коли ми звертались за додатковим захистом ми надали сотні сторінок які, підтверджують політичні переслідування Саакашвілі в Грузії - постанова Генпрокуратури від 2015 року , рішення Ради Європи від 2015 року, Держдепу США, де йдеться про такі ризики політичного переслідування. Але менш ніж за добу ДМС відмовила. І вони посилаються лише на те, що на їх думку начебто в 2016 році ситуація змінилась і немає переслідувань, але доказів цього немає. Крім того у своїй відмові ДМС посилається на ст.6 ЗУ "Про надання додаткового захисту", і вказує, що начебто Саакашвілі мав претендувати на додатковий захист у іноземних країнах, де перебував на період позбавлення громадянства. Але ДМС лише частково посилається на цю статтю, і не дописує, що в цій статті йдеться про те, що "не можна відмовляти у додатковому захисті людині, яка проживала в Україні". ДМС свідомо не дописала цю статтю", - зазначив адвокат Павло Богомазов.

Руслан Чорнолуцький заявив, що захист Саакашвілі вимагає, аби ДМС повторно викликало його на співбесіду, детально вивчила всі, подані захистом документи, та прийняла рішення оформити документи про надання статусу особи, яка потребує додаткового захисту.

"Саакашвілі приїхав до себе в державу, де він був громадянином і в незаконний спосіб був позбавлений громадянства, і просив додаткового захисту. Ми хочемо, щоб ДМС додатково запросила його на співбесіди і з'ясувала всі ризики екстрадиції в Грузію. А такі ризики є, в Грузії нічого не змінилось, тому просимо задовільнити наш позов", - звернувся до судді Чорнолуцький.