Заборони в’їзду Саакашвілі в Україну немає, - офіційні відповіді від СБУ, Нацполіції, Мін’юсту і Держприкордонслужби

Адвокат Михайла Саакашвілі Павло Богомазов отримав офіційні відповіді від СБУ, Нацполіції, Мінюсту і Держприкордонслужби на письмові запити щодо повернення Михайла Саакашвілі в Україну. 

Служба безпеки України повідомила, що інформація про заборону в’їзду в Україну Михайлу Саакашвілі відсутня. 


Національна поліція України повідомила, що інформація щодо Михайла Саакашвілі на автоматизованому обліку Нацполіції відсутня.


Міністерство юстиції України наголосило, що запит на видачу Михайла Саакашвілі або вироки від компетентних органів Грузії до Мінюсту не надходили.Державна прикордонна служба України підкреслила, що не виконує доручень уповноважених державних органів щодо заборони в’їзду в Україну громадянину Михайлу Саакашвілі.


Державна прикордонна служба України підкреслила, що не виконує доручень уповноважених державних органів щодо заборони в’їзду в Україну громадянину Михайлу Саакашвілі.


«Держава Україна може винести незаконне рішення про заборону йому у в’їзді. На даний момент у нас відсутня інформація про те, що таке рішення є, але якщо воно буде, це буде завідомо неправосудне та незаконне рішення. Він не вчиняв жодного злочину, жодного адміністративного правопорушення, його повернення не створить загрози національній безпеки чи громадському порядку. Тому якщо раптом 10 вересня виявиться, що держава Україна чи СБУ, ДПСУ, міграційна служба винесуть рішення про заборону в’їзду, це означатиме, що відповідні посадові особи вчинили злочин, передбачений статею 364 Кримінального кодексу — перевищення влади або службових повноважень. Всі ці рішення будуть оскаржуватмся у суді». Про це він повідомив адвокат Михайла Саакашвілі Маркіян Галабала 4 вересня на прес-конференції в офісі партії Руху Нових Сил Михайла Саакашвілі.

Акредитація для журналістів: https://goo.gl/forms/wtHHdQ4hKgyclVpF3