За вказівкою Порошенка прикордонники місяць проходили навчання аби не пустити Саакашвілі в Україну - Сакварелідзе

Правоохоронців ретельно готували до повернення Михайла Саакашвілі в Україну, прикордонники місяць проходили навчання, аби не пустити через кордон одну людину. 

Про це заявив один з лідерів партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Давід Сакварелідзе під час прес-конференції у Львові напередодні суду по кримінальній справі проти нього, повідомляє прес-служба партії РНС.

Сакварелідзе зазначив, що за чотири роки після Майдану правоохоронні органи не посадили жодного чиновника-корупціонера, натомість розправляються з добровольцями та політичними опонентами.

«За чотири роки поки не було жодного обвинувального акту навіть проти корупціонерів середнього рівня. Жодний чиновник середньої ланки не сидить за гратами. Сидять малозабезпечені люди, які не можуть ні з ким домовитись, добровольці, які захищали нашу країну, політичні опоненти. Справи проти політичних опонентів прискорюються зі швидкістю світла, ми це бачили на прикладі Саакашвілі. Прокуратура, яка закриває справи по Злочевському, не має претензій до Єнакіївського та інших, вирішила посадити мене. Вони хочуть постмайданівську Україну перетворити у периферійну провінційну Росію на чолі з президентом у вишиванці», - наголосив політик.

Валерія Коломієць наголосила, що Давіда Сакварелідзе обвинувачують у вчиненні чотирьох злочинів.

«Перший про те, що нібито він, вступивши в змову з невідомими, паралізував роботу пропускного пункту Шегині. Але тут є нюанс -пункт Шегині на той момент вже не працював, оскільки було повідомлено про нібито замінування, ні автомобілі, ні людей не пропускали. У обвинувальному акті взагалі зникла ситуація з так званим замінування пропускного пункту. Другий – спочатку це було переміщення журналістів, народних депутатів через кордон, потім змінили на переміщення самого Михайла Саакашвілі. Тут нюанс в тому, що не вказано, яким способом діяв Давід, також, на той момент ще ніхто не бачив Указу Президента про позбавлення Саакашвілі громадянства, щоб вважати його особою без громадянства. Саакашвілі мав повне право повернутись в Україну і захищати свої інтереси в судах», - пояснила вона.

За її словами, ще два обвинувачення фактично дублюють один одного і стосуються потерпілого прикордонника.

«Тут не зрозуміло, яким чином особа потерпіла від Давіда Сакварелідзе, бо одна стаття говорит,ь що Давід вчиняв опір, а інша, що він вчиняв вплив. Не зрозуміло як Давід міг здійснювати опір і в той же час вплив. Є ряд осіб, яких за аналогічні дії – опір притягнули до адміністративної відповідальності. Чомусь щодо екс-заступника Генпрокурора вирішили обрати кримінальну відповідальність. За весь час досудового розслідування дана особа жодного разу не була на спільних слідчих діях з Сакварелідзе, не впізнавала його», - наголосила адвокат.

Вона додала, що сторона обвинувачення проводила слідчі дії – відтворення подій, втім сторону відповідача не запросили.

Сакварелідзе повідомив, що правоохоронців готували до моменту повернення Саакашвілі, вони проходили місяць навчання. Проводились спеціальні наради у відділенні Нацполіції з іншими відомствами, аби тільки не пропустити в Україну одну людину.

Він заявив, що зараз Порошенко дав наказ місцевим правоохоронцями посадити його, який вони змушені виконувати.

«Закликаю не виконувати такі накази, не тільки відносно мене, але й усіх кого несправедливо хочуть засудити. Рано чи пізно все зміниться, і ті люди, які на приватних літаках тікатимуть з цієї країни, про простих виконавців навіть не згадають», - зазначив він.

«Кримінальними справами і липовими звинуваченнями мене і нашу команду не зупинити. Ми будемо боротися до кінця», - запевнив Сакварелідзе.