За участь в акціях протесту почали переслідувати голову ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України» (ВІДЕО)

РУХ НОВИХ СИЛ засуджує посягання влади на права представників азербайджанської діаспори в Україні та підтримуватиме всіх, хто відчуває тиск збоку влади, незалежно від їх національності та етнічної приналежності. 

Про це заявили представники РУХУ НОВИХ СИЛ Давід Сакварелідзе, Іван Слободяник та Іван Лозовий під час прес-конференції на УНІАН.


Як відомо, голову ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Хікмета Джавадова почали переслідувати правоохоронні органи.

«Державні органи намагаються незаконно позбавити прав азербайджанців в Україні. Це зв’язано з тим, що ми підтримуємо РУХ НОВИХ СИЛ і брали участь в подіях на Краковці», - зазначив Джавадов.

Член Ради партії РУХ НОВИХ СИЛ Давід Сакварелідзе відзначив, що таким чином вже депортували кількох грузинів.

«Це тому, що влада боїться свободи слова і позиції громадян, які хочуть жити в нормальній країні. Працівники СБУ забирають в людей посвідки на проживання, депортують в Грузію, так напевно будуть чинити і з азербайджанцями. І це вони роблять тоді, коли в центрі Києва впродовж останнього часу вбивають вже п’яту людину», - відзначив Сакварелідзе.

За таких умов, каже Сакварелідзе, чекати якогось прогресу в країні неможливо.

«Оскільки в Україні все приватизовано однією людиною, з держустановами, паспортами, посвідками на проживання Порошенко поводиться як з продукцією Рошен. Ми розуміємо, що нічого не зміниться, якщо ми цього не захочемо. Тому ми вже більше 20 днів стоїмо під Верховною Радою і будем продовжувати боротись за правду. Ми хочемо, щоб в Україні поважали державні інститути, щоб СБУ займалась не рекетом бізнесу і захистом інтересів Порошенко і його посіпак, а захистом інтересів громадян», - наголосив Сакварелідзе.

Член політради партії РУХ НОВИХ СИЛ Іван Лозовий звернув увагу, що такі дії влади свідчать про повернення до часів Януковича та Кучми, на що вже реагує міжнародна спільнота.

«Просто так хапати людину на вулиці, саджати на літак і відправляти – те, що вже було зроблено з трьома колегами Михайла Саакашвілі є грубим порушення прав людини. Такі речі не залишаються поза увагою міжнародної спільноти. У свій час президент Порошенко провів підготовчу роботу – поїздив за кордоном, говорив правильні речі, зокрема в ООН. Але сьогодні факти чітко показують, що у Петра Порошенка слово - це не діло, і міжнародне співтовариство починає звертати на це увагу», - зауважив Лозовий.

Член політради партії РУХ НОВИХ СИЛ Іван Слободяник запевнив, що РУХ НОВИХ СИЛ підтримуватиме усіх, хто відчує на собі тиск і переслідування.

«Працівники правоохоронних органів говорять, що це просто їх робота, але тут межа дуже тонка. В 37-му році пострілом в потилицю вбивали людей і казали теж, що це їх робота. Насправді це системна проблема в державі, яка впливає на бізнес, інвестиції, нові робочі місця, свободу волевиявлення - базові цінності без який неможливе існування суспільства. Якщо таке свавілля буде продовжуватись – у нас є наметове містечко, ми захистимо там і Хікмета, і всіх хто сьогодні стоїть за правду. І звідти почне розростатися територія законності і свободи», - заявив Слободяник.