Юрій Дерев’янко розповів, як блокчейн та неоекономіка захистять і стимулюватимуть фермерські господарства (ФОТО, ВІДЕО)

Незахищеність права власності на землю, відсутність доступного кредитування, надвисокі податки для фермерів зможе подолати побудова неоекономіки та цифрової держави, в якій не агрохолдинги, а фермерські господарства будуть пріоритетом для держави. 

В цьому переконаний народний депутат, один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ, кандидат у Президенти України Юрій Дерев’янко, який днями відвідав Полтавщину, Сорочинський ярмарок, де поспілкувався з фермерами та підприємцями. 

Під час зустрічі з Дерев’янком, голова обласної Асоціації фермерів і землевласників Віктор Галич відзначив, що кількість фермерів в Україні постійно зменшується, зараз їз всього 34 тисячі. Фермери нарікають, що незахищена земля та їх право власності, що немає доступу до доступних кредитів, держава підтримує агрохолдинги, які не беруть ніякої участі в соціально-економічному розвитку громад. 

"Кредит фермер отримати не може, дають тільки під 26% річних, компенсація за купівлю комбайна, який коштує 140 тис євро мізерна. Для виробництва один комбайн це нічого. Рівень корупції росте все більше. Фермерів просто задавлюють, відбирають землю,. І це все кришують силові структури", - відзначив Галич. 


Така ситуація з рейдерським захопленням землі спіткала мешканку Полтавщини пані Віру: "Мій чоловік помер, не пройшло і 40 днів як 50 га нашої землі роздерибанили. Спочатку чинили психологічний тиск, аби здали її в субаренду, а потім керівник обласного Держгеокадастру їх зовсім відібрав" 

На переконання Юрія Дерев’янка, виходом з такої ситуації може бути виключно перебудова старої системи на нову, побудова неоекономіки та запровадження новітніх технологій для захисту землі і прав людей. 

«Фермери це ті люди, які нікуди з України не поїхали і хочуть працювати на українській землі, вони передають наступним поколінням навики господарювання, розбудови фермерських господарств. Має бути просте і прозоре оподаткування, де експорт, в тому числі сільськогосподарської продукції буде мати податок 0%. Кредити для фермерів повинні бути доступними під 4-6%, а право власності надійно захищеним, щоб жодний фермер не переживав, що прийдуть рейдери, відберуть землю і зберуть його урожай», - пояснив Дерев’янко. 

Він наголосив, що сільськогосподарський устрій повинен будуватись на державній підтримці в першу чергу фермерських господарств, а не агрохолдингів. 

«Фермери думають і дбають про громаду, в якій працюють, щоб в селі була і школа, і нормальна інфраструктура. А не агрохолдинги, чиї власники сидять десь за кордоном і тільки думають, як на сировині заробити максимум. Земля має бути пріоритетно в руках фермерів. Я проти того, щоб зараз відбувався дерибан землі. Треба захистити право власності і створити онлайн- платформу на блокчейні та захистити землю з технічної точки зору, зробити ринкові умови для оренди землі, і головне – не заважати фермерам працювати», - впевнений Дерев’янко.