Я буду діяти з точністю до навпаки - Саакашвілі про рішення суду про домашній арешт (ВІДЕО, ОНОВЛЕНО)

Апеляційний суд міста Києва частково задовольнив клопотання прокурорів про домашній арешт Михайла Саакашвілі – з 22 до 7 год. Лідер РНС запевнив, що продовжуватиме боротьбу та ближчим часом оголосить початок мирних акцій для зміни влади в країні, інформує прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі».

«Апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні – прокурора відділу пріоритетних доручень управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України Говорущака О.М.», - задовольнити частково», - йдеться в ухвалі колегії суддів Апеляційного суду міста Києва.

«Застосувати відносно Саакашвілі Міхеіла Ніколозовича, 21 грудня 1967 року народження запобіжних захід у вигляді домашнього арешту в певний період доби, а саме з 22 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв наступної доби за адресою: м. Київ, вул. Костельна….», - сказано в документі.

Суд також поклав на Саакашвлі наступні обов’язки:

- прибувати за першою вимогою слідчого, прокурора, слідчого судді;

- не покидати місто Київ без дозволу прокурора у кримінальному провадженні;

- утримуватись від спілкування із підозрюваним Дангадзе С.Д. та свідком Скорою О.І.

Строк дії ухвали – до 5 лютого 2018 року.

Оголошення вирок суддями викликало збурення присутніх активістів, прихильників Саакашвілі та народних депутатів, які скандували «Ганьба!».

Саакашвілі заявив, що приймає виклик Порошенка і продовжуватиме боротьбу з новою силою.

«Я приймаю виклик Порошенко. Цей продажний президент - ганьба в історії України, людина, яка зрадила ідеали Майдану і займається особистим збагачення. Це рішення -прямий заклик, щоб обмежити мою політичну діяльність, я не повинен покидати Київ, їздити в регіони, збирати людей організовувати марші. Я оголошую, що ми будем продовжувати марші за відсторонення Порошенка від влади, в ближчі ми оголосимо початок масових акцій з метою мирної зміни влади, ми будем звертатись до інших політичних сил. Ми будем йти до кінця. Жодні спроби обмежити мене від народу не спрацюють», - заявив Саакашвілі.

«Я вкотре переконався, що з цією бандою не може бути жодного компромісу. Це не судді, це не справедливість», - додав лідер РНС.

Він висловив вдячність всім, хто прийшов його підтримати та звернувся до Петра Порошенко: «не на того напали, я буду боротись всупереч всіх договорняків проти мене. Мене система боїться. Ми будем діяти з точністю до навпаки».

Нагадаємо, 11 грудня 2017 суддя Печерського суду Лариса Цокол відмовила прокурорам у задоволенні клопотання про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Саакашвілі та відпустила його з-під варти. Сьогодні розгялнули скарги Генпрокуратури на це рішення в Апеляційному суді. Судді відмовили адвокатам Саакашвілі у відводі прокурора Олександра Говорущака, який фігурує у справі відмивання грошей Януковича, та, на думку адвокатів, діє упереджено в інтересах Президента та його оточення. У судовій залі народні депутати Юрій Дерев'янко, Віктор Чумак, Віталій Купрій, Микола Катеринчук, Олександр Опанасенко, Ігор Луценко, Наталія Новак, Юлія Тимошенко а також Анатолій Гриценко підтвердили свою готовність взяти Михайла Саакашвілі на поруки.