Всесвітньо відомий адвокат, який засудив Піночета взявся за Порошенка

Українська влада порушила норми міжнародного права, низки конвенцій та пактів намагаючись позбутись борця з корупцією – Михайла Саакашвілі. Європейські країни повинні реагувати на зловживання та порушення прав Саакашвілі та сприяти його поверненню. 

Про це заявив всесвітньо відомий юрист, професор Джефрі Робертсон під спільної прес-конференції з лідером РНС Михайлом Саакашвілі у Гаазі. 

«Внесок Михайла Саакашвілі в європейське право дуже значний, він відомий борець з корупцією і за справедливість, він привів Грузію на шлях демократизації, має репутацію чесної та справедливої людини. Я вивчив всі факти щодо Михайла Саакашвілі і прийшов до висновку щодо серйозних порушень норм міжнародного і європейського права. Європа та інші країни повинні реагувати на зловживання та порушення прав Саакашвілі в Україні», - заявив він. 

Робертсон відзначив, що саме боротьба Саакашвілі з корупцією стала причиною порушення його прав українською владою.  

«Олігархи-тирани в Україні впливають на посаду Президента, мають вплив на ЗМІ. На посаді губернатора Саакашвілі почав боротись з цим та дійшов до висновку, що Порошенко причетний до корупції та блокував реформи. Саакашвілі намагався зробити владу неупередженою, але Порошенко сказав, що деякі з його друзів не повинні підпадати під це, таким чином він перешкоджав проведенню антикорупційних реформ з боку Саакашвілі. У липні 2017 року Президент свавільно позбавив його громадянства, це було порушення великої кількості норм міжнародного права, Порошенко призвів до того, що Саакашвілі зараз немає взагалі громадянства. Це було зроблено для того, щоб помститись Саакашвілі за його боротьбу з корупцією, покарати його», - наголосив Робертсон.  

Він відзначив, що українські суди залежні від влади і не можуть скасувати це рішення.

«В судовій системі будь-якої іншої країни це рішення було б скасовано, бо воно було незаконним. На жаль, на українських суддів дуже впливає влада і вони не мають повноваження скасувати наказ Президента», - пояснив юрист.  

«В лютому ми побачили незаконну поведінку Порошенка і влади, коли Саакашвілі примусово відправили до Польщі та заборонили повертатись до України. В моєму юридичному висновку я вказав про серйозні порушення норм міжнародного права, конвенцій та пактів, стороною яких є Україна. Українська влада винна у цих порушеннях», - додав він.  

Джефрі Роберстон запевнив, що міжнародна спільнота повинна докласти усіх зусиль аби відновити права Саакашвілі та сприяти його поверненню в Україну.  

«У Стасбурзі є ефективні суди, але звернення до міжнародних судів можливе лише після вичерпання всіх національних способів захисту. Саакашвілі намагався використати внутрішні засоби захисту в Україні, але судді відмовляли йому або затягували розгляд його справи. В Україні не існує прецедентів щодо захисту прав людини від свавілля Президента і влади. Маємо зробити все з європейською спільнотою аби дозволити Саакашвілі повернутись в Україну і продовжувати свою політичну діяльність. Ця справа в Україні заангажована, не може бути об’єктивною через багатьох зацікавлених осіб. Але такі дії української влади є порушенням демократичних прав і свобод. Мають бути здійснені дипломатичні кроки аби Україна дозволила йому повернути своє громадянство та повернутись в Україну», - заявив він.