Влада не має жодних законних підстав не пустити Саакашвілі в Україну – адвокати (ВІДЕО)

Українська влада не має жодних законних підстав, щоб не впустити лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі на територію України. 

Про це заявили на прес-конференції в Києві адвокати лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі та представники координаційного штабу повернення Михайла Саакашвілі в Україну.

Керівник координаційного штабу повернення Михайла Саакашвілі в Україну, член ради партії РУХ НОВИХ СИЛ Ольга Галабала підкреслила, що Михайло Саакашвілі має всі законні підстави повернутися. «Більше того, влада зобов’язана його пропустити на територію України», - сказала вона.

Ольга Галабала повідомила, що станом на 4 вересня є офіційна відповідь Служби безпеки України, в якій стверджується що немає заборони в’їзду на територію України Михайлу Саакашвілі.

Адвокат Михайла Саакашвілі Маркіян Галабала заявив, що захист не вважає указ Президента про позбавлення Саакашвілі громадянства таким, що має законну силу.

«Указ є спірним, і він буде оскарженим в суді», - запевнив Маркіян Галабала.

Він додав, що згідно з ч. 4 ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права ніхто не може бути позбавлений права повернутись в свою власну країну. «Михайло Саакашвілі користується безумовно цим правом, по-перше, як громадянин України, по-друге, як особа без громадянства, яка постійно проживає на території України», - підкреслив захисник.

Галабала заявив також, що держава Україна спеціально позбавила Саакашвілі громадянства тоді, коли він перебував за кордоном.

«Це було зроблено, щоб він не міг через недоліки національного законодавства виготовити документи, які йому нададуть право повернутись на територію Україну. Цей правовий вакуум, в якому опинився Михайло Саакашвілі, жодним чином не звільняє державу Україна від виконання своїх зобов’язань впустити на територію України або громадянина України, або особу яка постійно проживає на території України», - заявив адвокат.

Він вважає, що проблема повернення на територію України не є проблемою Михайла Саакашвілі, а є проблемою держави Україна.

Адвокат не виключив, що Україна в особі СБУ, Прикордонної служби або Державної міграційної служби можуть винести незаконне рішення про заборону йому в’їзду за надуманими підставами до 10 вересня.

«Якщо такі рішення будуть винесені – це будуть завідомо неправосудні і незаконні рішення, тому що жодних підстав для заборони в’їзду йому немає. Він не вчиняв жодного злочину, не вчиняв жодного адміністративного правопорушення , його повернення в Україну не створить загрози для національної безпеки або громадського порядку», - підкреслив адвокат.

Маркіян Галабала заявив, що якщо таке рішення буде прийнято, це означатиме що відповідні посадові особи вчинили злочин, передбачений ст.364 Кримінального Кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем).

«Ці всі рішення будуть оскаржені в суді», - запевнив захисник.

Адвокат Михайла Саакашвілі Назар Кульчицький заявив, що указу Президента про позбавлення Михайла Саакашвілі громадянства станом на сьогодні ніхто не бачив в повному вигляді, було надано лише витяг.

«Коли Саакашвілі повернеться на територію України, лише в судовому порядку ми зможемо витребувати документи, які стали підставою для позбавлення його громадянства», - сказав адвокат.

Він підкреслив, що Михайло Саакашвілі залишається громадянином України, незважаючи на те, що був виданий незаконний указ.

«Навіть якщо виходити з позиції влади, яка вважає його сьогодні не громадянином України, тоді він повинен вважатися особою без громадянства, яка постійно проживає на території України. Жодного іншого громадянства у Саакашвілі немає, дозволу на постійне проживання або будь-якого іншого правового статусу в іншій країні він не має», - повідомив захисник Саакашвілі.

Нагадаємо, Президент України позбавив лідера «РУХУ НОВИХ СИЛ» Михайла Саакашвілі українського громадянства. Однак, Саакашвілі заявив, що збирається повернутись в Україну 10 вересня і відстоювати свої права.


Акредитація для журналістів: https://goo.gl/forms/wtHHdQ4hKgyclVpF3