Влада гальмує розгляд справи про громадянство Саакашвілі. Суд відклав слухання на невизначений термін

Верховний Суд витребовує оригінали документів з підписом Михайла Саакашвілі для проведення експертизи і підтвердження факту підробки з боку ДМС його заяви на отримання українського громадянства, яка стала підставою для позбавлення його громадянства. Наразі суд відклав слухання на невизачений термін

Відповідне рішення сьогодні ухвалив Касаційний суд у складі Верховного суду, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі».

На минулому засіданні суд вирішив розглянути клопотання адвокатів Саакашвілі про призначення експертизу для перевірки справжності підпису Саакашвілі у заяві на отримання громадянства, яку він подавав у 2015 році. Адвокати та сам Саакашвілі заявляють про її підробку, адже в оригіналі він вказував, що проти нього ведеться кримінальне переслідування в Грузії. Сьогодні суд задовольнив клопотання сторін щодо витребування необхідних для експертизи оригіналів документів з підписом Саакашвілі. Зокрема це документи з Одеської ОДА, з АП за період коли Саакашвілі був головою Ради реформ і радником Президента України, з ДМС заява про прийняття громадянства, заява про видачу паспорта громадянина, оригінали документів у справі про прийняття громадянства, про надання дозволу на іміграцію в Україну та ін. Наразі суд відклав слухання на невизначений термін допоки не надійдуть всі витребувані документи. 

«Сподіваюсь, що на наступному слуханні ми отримаємо вже конкретну інформацію про призначення експертизи. Ми наполягаємо на залучення міжнародних експертів, адже не довіряємо національним інститутам, які, на жаль, залежать від влади», - зазначив адвокат Руслан Чорнолуцький. 

Він нагадав, що на минулих засіданнях були допитані свідки – працівники ДМС, а також голова ДМС Максим Соколюк. 

«Впродовж цих засідань почали викреслюватись факти, які дають нам великі шанси в правовий спосіб доказати змову ДМС, Комісії з питань громадянства при Президентові та самого Президента у незаконному позбавленні громадянства Михайла Саакашвілі», - відзначив Чорнолуцький. 

Крім того захист Саакашвілі подав клопотання щодо виклику свідка працівника ДМС Холкіної А.В., яка приймала у Саакашвілі заяву про отримання громадянства, але одразу після позбавлення його громадянства звільнилась, змінила прізвище та місце проживання. 

«Вона приймала заяву Михайла Саакашвілі, відзначала наявність тих чи інших документів, тільки вона може пояснити як все було. З неофіційних джерел я отримав її контакти, зв‘язався з нею, сказа, що хочемо викликати її у якості свідка. Вона обіцяла передзвонити, але відключила свій телефон і більше не виходила на зв‘язок», - пояснив Чорнолуцький. 

Суд залишив таке клопотання адвокатів відкритим та вирішив повернутись до виклику цього свідку після отримання результатів експертизи. 

«Ми розуміємо, що документи були сфальшовані владою і дуже важливо провести експертизу з залученням міжнародних експертів. Переконаний, що за це хтось понесе кримінальну відповідальність. Перший заступник голови ДМС Нікітіна звільнилась, працівник ДМС, яка приймала заяву Саакашвілі також звільнилась і переховується. Холкінв А.В. звільнилась та змінила прізвище, не відповідає на телефонні дзвінки та переховується від виклику до суду. Велика кількість інших працівників, які брали участь у цій справі знаходяться під ризиком, їх підставили. Але відповідальність за це комусь прийдеться понести», - наголосив нардеп Юрій Дерев’янко.