Влада діє методами Януковича, сотні активістів, журналістів та учасників АТО опинились під загрозою – РНС

Після подій на українсько-польському кордоні 10 вересня почались масові незаконні затримання активістів, журналістів та пересічних громадян, деякі з яких взагалі не перебували в Краковці чи Шегинях. 

Про це заявили народний депутат, член Ради партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» Юрій Дерев’янко та представниці РНС Івано-Франківщини Тетяна Пришляк на прес-конференції в Івано-Франківську. 

«У нас не було ніяких ілюзій, що влада не почне чинити тиск на активістів, які брали участь в акції 10 вересня. Але ми не думали, що це буде відбуватись так брутально цинічно, в кращих традиціях Януковича і, напевно, НКВД. Людей затримують вночі, вриваються без жодних документів, без посвідчень», - розповіла Пришляк. 

За її інформацією, у середу в помешканні учасника АТО Олександра Бурцева, якого суд заарештував на 60 діб, виламали двері та провели обшук.

«Які речі вилучали не зрозуміло, не було пойнятих. Квартиру опечатали. Дружина Бурцева в безпечному місці. На жаль її життю також загрожує небезпека, як і життю сотень наших активістів, яких ми, як політична сила, організували на поїзду в Краковець», - заявила Тетяна Пришляк.

За її інформацією, кількість тих, кого переслідують і вже намагались відвезти до Львова біля двох десятків людей.

«Зокрема, військового капелана Ігоря Петренка та журналіста Петра Петіша з Херсону запросили у відділок поліції для опізнання трупу, а потім двома машинами під супровід озброєних людей в цивільному відвезли до Львова», - повідомила представниця РНС.

«Радник МВС Антон Геращенко написав, що поліція затримала «бойовика-тітушку Саакашвілі» Котиченка, хоча на відео, яке поширив Геращенко, зовсім інша людина», - підкреслила Пришляк.

Вона також розповіла, що в Житомирі журналіста намагались затримати і вручили повістку, хоча він не був на місці подій і брав участь у заході Дні Житомира 9-10 вересня і нікуди не виїжджав.

Також представники РНС повідомили, що в Чернівцях лідера РНС Романа Ванзуряка викликали до слідчого у якості свідка.

«Затримали медика Майдану, волонтера АТО Василя Каця, якого випадково зустріли біля метро та відвезли до Львова. Вчора його відпустили під заставу 32 тисячі гривень», - розповіла Пришляк.

Також за її інформацією затримали оператора Ярослава Сайкевича з Прикарпаття та громадського активіста з Ужгорода Василя Білика.

«Під загрозою – не тільки активісти, а й прості пересічні громадяни нашої області і журналісти, які перебували там. Питання - не в політичній площині, а в правовій», - підкреслила Пришляк.

Активіст Степан Гойсан під час прес-конференції розповів, що його затримали 12 вересня поблизу Тернополя, коли він їхав на похорон.

«На очах мого 5-річного сина мене затримали, не представились. Ми поїхали в тернопільській відділ карного розшуку. Коли я вийшов з машини бійці спецпідрозділу МВС в камуфляжній формі загрузили в Лексус і повезли на Львів», - розповів Гойсан.

За його словами там склали акт про допит свідка і відпустили. Він закликав усіх активістів не давати жодних свідчень без адвоката. 

Народний депутат Юрій Дерев’янко повідомив, що 10 вересня українська влада діяла з порушеннями законодавства. 

«Якийсь злочинець в Україні дав команду, щоб заблокувати потяг Перемишль-Львів…Генерал Єгоров повідомив, що кордон закритий, тому, що він замінований. З нами були жінки, 11-річний син Саакашвілі. Ми вручили офіційний документ, щоб нас евакуювали, однак вони цього не зробили», - розповів депутат.

«Ці негідники, злочинці спочатку тітушек привозять, потім блокують «Інтерсіті», блокують пункт пропуску. Це конкретні злочинці, які абсолютно незаконно вчиняли дії», - вважає народний депутат. 

Він підкреслив, що ніякого прориву кордону не було, а відбулась евакуація людей з небезпечного місця, де міг бути вибух.