В Івано-Франківській облраді вимагають від ВРУ ініціювати процедуру імпічменту та об’єктивно розслідувати злочини Порошенка

Депутати від фракції «ВОЛЯ» - РУХ НОВИХ СИЛ в Івано-Франківській облраді звернулися до нардепів з вимогою ініціювати у Верховній Раді питання щодо імпічменту президента України та публічно розслідувати інформацію, оприлюднену в «плівках Онищенка» в рамках діяльності Спеціальної тимчасової слідчої комісії. 

Про це повідомила депутат облради від фракції «ВОЛЯ» партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Ольга Федишина.

За її словами, Держгеонадра та суди знехтували думкою Івано-Франківської облради та дозволили ТОВ «ПАРІ», яке належить екс-міністру режиму Януковича Миколі Злочевському, видобувати корисні копалини на Яремчанщині.

«У 2016 - 2017 роках Івано-Франківська облрада, підтримавши позицію жителів Яремчанщини, відмовила у погодженні надання спецдозволів на видобування корисних копалин на Чемигівській площі на території Яремчанщини підприємству ТОВ «ПАРІ», власником якого є регіонал Микола Злочевський», - нагадала депутат.

Однак, всупереч цьому Державна служба геології та надр 4.04.2016 року застосувала принцип мовчазної згоди та прийняла наказ, яким надала спеціальні дозволи на користування надрами, у тому числі й товариству з обмеженою відповідальністю "ПАРІ".

 Міністерство екології та природних ресурсів України своїм наказом від 05.04.2016 року ввела в дію протокол, відповідно до якого погоджено надання спеціального дозволу на видобування нафти, газу, розчиненого у нафті Чемигівської площі.

Ольга Федишина повідомила, що після цього Окружний адміністративний суд міста Києва 15 листопада 2017 року зобов'язав Державну службу геології та надр України надати ТОВ "ПАРІ" спеціальний дозвіл на видобування нафти, газу, розчиненого у нафті Чемигівської площі в Івано-Франківській області.

Київський апеляційний адміністративний суд 1 лютого 2018 року залишив це рішення без змін. «Така ситуація не могла відбутися без незаконного втручання вищих посадових осіб держави»,- переконана депутат облради.

Депутати облради від фракції «ВОЛЯ» - РУХ НОВИХ СИЛ таку ситуацію вважають частиною незаконної корупційної схеми, про яку йдеться у аудіозаписах Порошенка-Онищенка, оприлюднених 18 квітня 2018 року.

В аудіо записах, зокрема, озвучено про отримання неправомірної вигоди у вигляді поставки газу на 10 млн. доларів для компаній, пов’язаних з Президентом України та його оточенням, в обмін на входження міністра екології та природних ресурсів часів Януковича - Миколи Злочевського в певні компанії під виглядом інвесторів в рамках спільної діяльності з подальшим розподілом всіх прибутків за пропорцією 50/50 відсотків та закриття кримінальних проваджень, розпочатих проти Злочевського.

Фактично, каже Федишина, ситуація по Яремчанщині, є частиною цієї схеми.

«Однак це лише один із епізодів, серед численних журналістських розслідувань про порушення законодавства, до яких причетний гарант Конституції – президент. Всі ми чули про діяльність Липецької кондитерської фабрики «Рошен» на території держави-агресора під час війни. Знаємо, як злочинна схема «Ротердам+» впроваджується за участі НКРЕКП, яке сьогодні очолює наближена до президента особа – Дмитро Вовк, який свого часу був топ-менеджером «Рошен». І це далеко не увесь перелік фактів порушень закону президентом», - каже депутат.

Федишина додала, що такі факти у будь-якій іншій демократичній державі стали б приводом для відставки високопосадовця та кримінального розслідування.

Нагадаємо, РУХ НОВИХ СИЛ ініціює процедуру імпічменту президента через Верховну Раду згідно законодавства, яка передбачає на першому етапі внесення подання про ініціювання процедури імпічменту за підписами 226 нардепів.