В Херсоні поліція затримала військового капелана Ігоря Петренка, який виступав на мітингу в Краковці (ВІДЕО)

В Херсоні мешканці міста зібрались на акцію протесту біля відділку поліції проти затримання поліцією військового капелана Ігоря Петренка, який раніше служив в АТО та був у полоні бойовиків ДНР. 

Люди повідомили, що отця Ігоря виманили з дому під приводом, що йому треба упізнати тіло загиблого АТОшника в Новій Каховці.

"Він поїхав на своєму автомобілі. Після цього з ним зник зв'язок... Дружина , яка чекала його повернення, з немовлям на руках, так і дочекалась. Машина Ігоря стоїть. Його немає", - розповіла мешканка.

Люди висловили своє обурення проти вивезення Петренка в невідомому напрямку представниками правоохоронних органів.

"Ганьба! Полиція викрадає людей!", - скандували люди.

Керівник відділку поліції заявив, що, наскільки йому відомо, в рамках провадження, яке перебуває в слідчому управлінні Львівської області, Ігорю Петренку було запропоновано надати покази щодо подій, які відбувались в неділю. Він перебуває в Львівській області у слідчому управлінні на допиті.

Також за інформацією людей, разом з капеланом було незаконно вивезено громадянин Петро Петяш.

"З ними немає зв'язку, родичі і близькі хвилюються. Хай скажуть, де вони, на яких підставах їх відвезли", - обурились місцеві мешканці.

До мітингуючих приїхав народний депутат Віктор Чумак. Він вимагав у керівництво місцевої поліції внести заяву про вчинення представниками правоохоронних органів злочину до Єдиного реєстру.

Військовий капелан Ігор Петренко під час мітингу 10 вересня біля пункту пропуску Краковець зачитав молитву "Отче наш".

Він також заявив, що найвищою цінністю є Громадянин України.

"Громадянин України понад усе. Бо найвища цінність для держави - це її люди і життя людини. Життя гідне", - заявив капелан.


Після подій в пункті пропуску Шегині 10 вересня поліція почала затримувати активістів.

Нагадаємо, Пресвітер Української православної церкви Київського патріархату Ігор Петренко з грудня минулого року служив як військовий священик по Херсонському військовому округу. 14 лютого 2015 року на блокпосту "ДНР" у селищі Оленівка Донецької області він був затриманий бойовиками, коли віз гуманітарну допомогу до Артеміська.

Лише 6 квітня, священика після 50 днів утримання в жахливих умовах у полоні терористів вдалось звільнити. Він – один із 16 звільнених полонених.