В Антикорупційному комітеті протягнули рішення про новий конкурс на аудитора НАБУ — Дерев’янко (ВІДЕО)

Представники БПП, Народного фронту і регіонали проголосували за призначення нового конкурсу на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро (НАБУ), попри те, що парламент не виконав попередні рекомендації комітету з цього приводу. 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев"янко після засідання комітету. 

"Сьогодні на засідання комітету з питань запобігання і протидії корупції регіоналам, БПП і Народному фронту вдалось прийняти рішення про оголошення нового конкурсу на посаду незалежного аудитора НАБУ", — сказав Дерев"янко. 

Він підкреслив, що Верховна Рада не виконала рекомендації комітету з питань запобігання і протидії корупції щодо голосування за кандидатуру іспанського прокурора Карлоса Кастресани, який уже пройшов конкурс, але щодо нього не відбулось фінального голосування в Верховній Раді. 

На думку Дерев"янка, Кастресана міг би стати дійсно незалежним аудитором. "Він Порошенка, звичайно, не влаштовує, тому вони сьогодні протягнули це рішення, щоб зробити новий конкурс і протягнути свого підконтрольного аудитора для того, щоб НАБУ взяти повністю під контроль через рішення трьох аудиторів", — заявив нардеп. 

Він нагадав, що один аудитор від уряду уже призначений, другий буде призначений президентом, і третій — Верховною Радою. 

"Якщо вони через Верховну Раду протягнуть підконтрольного аудитора, у них буде три підконтрольних аудитори. Який тоді буде висновок по роботі НАБУ — ми можемо тільки здогадуватись", — сказав політик. 

Дерев"янко також зазначив, що позитивним рішенням комітету в середу стала підтримка двох законопроектів (№ 8209-1 та № 8209), що мають скасувати електронне декларування для громадських активістів, які займаються антикорупційною діяльністю. 

"Тут також Порошенко уже показав своє обличчя. Вчора була велика бурхлива імітація спроби це все скасувати, і ми бачили, що не вистачало якраз голосів від БПП і НФ. Завтра є шанс інші два законопроекти на цю тему винести в зал Верховної Ради і це рішення ухвалити", — пояснив Дерев"янко. 

Нагадаємо, антикорупційний комітет 4 квітня рекомендував Раді підтримати законопроекти № 8209-1 та № 8209 щодо скасування е-декларування для громадських активістів.