Українськими корупціонерами, які розкрадають фінансову допомогу США має зайнятись ФБР - Саакашвілі

Україна одержує американську фінансову допомогу, яку розкрадають олігархи та корупціонери. Цю проблему треба перевести в площину внутрішньої американської політики, аби її розслідувало ФБР. 

На цьому наголосив лідер партії РУХ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі, повідомляє прес-служба РНС.

 «Зараз, коли американським політикам розповідаєш, як корупціонери з олігархами грабують Україну і українців, вони співчувають, але не більше. Це природно, бо у них на першому місці внутрішня політика. Але все змінюється, коли їм розповідаєш, що наші корупціонери та олігархи разом з українцями грабують також і американських платників податків. Адже наша країна - одержувач американської фінансової допомоги, як безпосередньо від США, так і через МВФ. Ці гроші йдуть на латання дірок у бюджеті. А корупціонери з олігархами крадуть ці гроші і прямо, і побічно», - зазначив політик.

Він навів приклади, як українські можновладці розкрадають не лише українські, а й американські кошти, які надають Україні в якості фінансової допомоги.

«Порошенко з Ахметовим грабують українців через схему Роттердам +, яка робить непідйомними для українців житлово-комунальні тарифи. Такі тарифи змушують виділяти з бюджету більше грошей на субсидії. Грошей на це в бюджеті не вистачає, тому Україна використовує для закриття дірок в бюджеті гроші американських і європейських платників податків. Тобто Порошенко з Ахметовим через Роттердам + крадуть їхні гроші. Мало того - вони залишаються при цьому безкарними! Тому що зрозуміло, що Аваков і Луценко з ними в частці і не будуть це розслідувати, суди знаходяться під контролем Порошенка і грабіж американських платників податків залишається безкарним», - пояснив він.

Саакашвілі закликав українців долучитись, аби питання корупції в країнах-одержувачів американської фінансової допомоги стало частиною внутрішньої американської політики.

«Американські платники податків не люблять, коли хтось безкарно краде їхні гроші. А американські політики діють дуже жорстко, коли американські платники податків чимось незадоволені. Тому я працюю з громадською думкою, щоб перевести питання корупції в країнах-одержувачів американської фінансової допомоги в площину внутрішньої американської політики. Я хочу, щоб американці розширили свою юрисдикцію на корупційні злочини в цих країнах і віддали їх розслідування ФБР. Це допоможе нам дуже сильно притиснути корупціонерів і в Україні, і в Грузії. Тут мені теж знадобиться ваша допомога. Ми повинні будемо надсилати багато листів американським конгресменам і сенаторам із проханням передати розслідування корупційних злочинів в країнах-одержувачах американської фінансової допомоги під юрисдикцію ФБР. Я обов'язково попрошу вас про допомогу, коли прийде час і сподіваюся, що ви мені її надасте», - заявив він.