Українська влада захопила в заручники пасажирів потягу на польській території – Саакашвілі (ВІДЕО)

Потяг «Інтресіті», в якому знаходиться лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі, народні депутати та журналісти продовжують блокувати в Польщі, не пропускаючи в Україну. 

Михайло Саакашвілі заявив журналістам, що немає ніяких легальних підстав затримувати потяг.

«Вони хочуть вирішити свої проблеми, вони не мають надійних своїх прикордонників, за рахунок Польщі на польській території і за рахунок пасажирів, яких вони взяли в заручники. Це реально передбачає кримінальну відповідальність для чиновників і посадовців залізниці, які прийняли це рішення», - заявив Саакашвілі журналістам.

Він вважає, що до цього причетний міністр інфраструктури Володимир Омелян, якого оголошують реформатором. «Але він звичайний посіпака Порошенка і він отримав наказ від Порошенка. Але потім йому пояснили, що міністр Омелян сам може за це сісти. А йому не хочеться сісти», - зауважив лідер РНС.

Член Ради партії РУХ НОВИХ СИЛ Ольга Галабала підкреслила, що на території Польща діє польське законодавства. «Наказом української поліції не можна зупиняти потяг на території іншої держави», - підкреслила вона.

Галабала спрогнозувала, що наступним кроком влади може бути так зване «замінювання» потягу на українській чи польській території, тоді потяг зупинять на найближчій станції.

Адвокат Саакашвілі Маркіян Галабала заявив, немає підстав зупиняти потяг. «По технологічній схемі руху таких потягів їх зупинка на пунктах пропуску і на кордоні заборонена. Але нашій владі вистачить дурості подзвонити в 102 і сказати, що потяг замінований. Такі провокації цілком можливі», - вважає адвокат.

Член політради РНС Іван Слободяник повідомив, що народні депутати і активісти поспілкувались з керівником потягу.

 «Вона не змогла пояснити, що відбувається. Сказала, що в неї є усна вказівка, жодного документу не показала», - зазначив активіст.

Він додав, що керівнику потягу нагадали про кримінальну відповідальність за виконання завідомо злочинних наказів і можливий міжнародний скандал.

«Ми приносимо вибачення всім пасажирам, що ми створюємо такі обставини. Але від цього залежить доля країни. Фактично жертвують інтересами громадян, у кожного свої справи», - скадав Слободяник.

Він додав, що у влади є єдина мета – не пустити Саакашвілі додому, а якими засобами це буде зроблено – їм абсолютно плювати.

За останньою інформацією, машиніст потягу також відмовляється їхати. Проте керівництво польського вокзалу і інша польська влада дає доручення почати рух і не розуміє, чому потяг не їде.

Керівництво вокзалу заявляє, що українські проблеми треба вирішувати в Україні, а не створювати незручності пасажирам в Польщі.

Нагадаємо, Михайло Саакашвілі не має заборон чи обмежень у пересуванні на території Євросоюзу, а він зараз находиться саме там. «Укрзалізниця» не належить до числа органів/установ організацій, які виконують доручення по забороні в'їзду.

Крім того, порушується стаття 351 Кримінального Кодексу України - перешкоджання діяльності народних депутатів.

Нагадаємо, у потязі «Інтерсіті», яким збирається їхати Саакашвілі, оголосили, що в ньому є особа, яка не має права в’їзду в Україну