Українські телеканали про події довкола Михайла Саакашвілі

Цьогоріч п’яте грудня сколихнуло всю країну: з самого ранку силовики намагались незаконно затримати лідера РНС Михайла Саакашвілі, що спровокувало миттєву реакцію небайдужих українців. За лічені години у центрі Києва зібралось кілька тисяч українців аби не дозволити незаконно затримати Саакашвілі та вимагати відставки чинної злочинної влади, вони і досі пікетують на площі під Верховною Радою, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі». 


Фото: Валерія Івашкіна

Ця тема стала чи не ключовою на українських телеканалах. 

Зокрема, у ефірі на 24 каналі член Ради партії РУХ НОВИХ СИЛ повідомив, що такі дії влади ще більше провокують людей виходити на акції та протести. 

«Після Маршу за імпічмент Михайло Саакашвілі зійшов з розуму, він вирішив зробити для себе політичний вибір і все більше перетворитись в класичного диктатора середньоазійських чи африканських країн. Він розпочав політичні репресії, затримував активістів, залякували, а зараз з’явились з обшуками до Михайла Саакашвілі. Двічі президента Грузії, лідера політичної партії колишнього губернатора обшукують так, що навіть не дають можливості зайти адвокату. Але ми не відступимо, такі дії ще більше провокують людей, адже вони розуміють, що далі так жити не можна», - зазначив Сакварелідзе у ефірі 24 каналу.


У сюжеті ВІКОН на СТБ наголосили, що основні вимоги учасників акції на підтримку Саакашвілі – прийняття закону про імпічмент президента і відставка Генпрокурора, а сам Саакашвілі закликав мітингувальників діяти у мирний спосіб. Журналісти СТБ також повідомили, що від самого ранку у Верховній Раді точились суперечки щодо Саакашвілі, представники БПП наполягали на тому, щоб якнайшвидше затримати Саакашвілі. Один з лідерів РНС нардеп Юрій Дерев’янко повідомив, що дії Порошенка нагадують сценарій Януковича.

«Замашки іт самі. Але ж якщо треба йти в суди – він ходить в суди, треба йти на дискусії, розмови – він на них ходить», - зазначив Дерев’янко. А радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк повідомив, що ті злочини, які інкримінують Михайлу Саакашвілі можуть бути не останніми у списку.  

У програмі ТСН на телеканалі 1+1 повідомили, що Саакашвілі заявив про фальсифікацію начебто його розмов з Курченком. Крім того, журналісти 1+1 поспілкувались із захисниками Саакашвілі, які зазначили, що жодних документів про затримання підзахисного не отримали, а сам Саакашвілі де-факто перебуває на волі, а де-юре є затриманим. 

«Це не означає, що він на волі, адже йому інкримінують певне кримінальне провадження, але у нас немає жодного підтверджуючого це документу. Ми подали сьогодні клопотання про те, щоб Генпрокуратура надала ухвалу про проведення обшуку, і пояснила на яких підставах його затримали», - зазначив у сюжеті ТСН адвокат Руслан Чорнолуцький.