У Вінниці опозиціонери виступили за новий Виборчий кодекс

РУХ НОВИХ СИЛ  Вінниччини, вийшов  до облдержадміністрації на підтримку всеукраїнського руху за Виборчий кодекс з відкритими списками.

Як нагадав координатор області Леонід Марцинковський, Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі був один з перших ініціаторів проведення акцій протесту в Києві та усіх регіонах, з головною вимогою  до діючої влади – прийняття нового виборчого законодавства.

Також РНС  було ініційовано створення Штабів Спільних Дій, де були зібрані практично всі демократичні опозиційні сили, ціль – об’єднання зусиль для боротьби зі свавіллям влади Порошенка.- Заради того, щоб голос кожного українця був належним чином врахований та було створено умови для реалізації конституційного права кожного громадянина – права обирати, ми вимагаємо прийняття нового Закону про вибори за пропорційною системою. Це дасть змогу прийти до влади тим людям, які мають свідому громадську позицію, бажання працювати на благо України, а не своєї кишені. Також ми вимагаємо позбавити олігархів права володіти засобами масової інформації, в першу чергу телеканалами, щоб вони більше не мали змоги маніпулювати думкою народу. Рух Нових Сил Вінниччини підтримував, підтримує та підтримуватиме зміни виборчих правил – наголосив обласний координатор РНС Леонід Марцинковський. - Рух Нових Сил свідомий того, що виборчий кодекс, який був прийнятий Януковичем, зручний лише олігархам та тій «політичній еліті», що прийшла до влади заради захисту лише власних бізнес-інтересів.На завершення акції, координатор Руху Нових Сил Вінниччини Леонід Марцинковський, разом з іншими регіональними партійними лідерами, підписав звернення до депутатів Вінницької обласної ради, аби ті підтримали вимогу прийняти новий Виборчий Кодекс.Нагадаємо, внаслідок тривалих кількатисячних акцій протесту під Верховною Радою України, ініційованих демократичними політсилами, 7 листопада 2017 року українські парламентарії врешті ухвалили проект №3112-1 в першому читанні, однак на тому все зупинилось. Законопроект передбачає голосування за відкритими списками і формування парламенту за пропорційною партійною системою.

Зазначимо, днями мирні протести за підтримку розгляду нового Виборчого Кодексу №3112-1 у другому читанні проходять у більшості обласних центрів України та інших міст, у столиці акція запланована на 17 травня.