У Тернополі РУХ НОВИХ СИЛ підтримав вимоги громади, яка домагалася скасування підвищення цін на проїзд

У Тернополі активісти РУХУ НОВИХ СИЛ підтримали вимоги містян скасувати підвищення цін на проїзд у міському транспорті. Понад 5 тисяч тернопілян зібралися 4 листопада на площі під міською радою, аби висловити своє обурення неправомірним збільшенням вартості квитків. Так, за проїзд у тролейбусі довелося сплачувати 8 гривень, а за користування маршруткою – 9 гривень. Причому, раніше вартість проїзду складала 4 і 5 гривень відповідно.  

Про це повідомив координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Тернопільщини Петро Мокрій.


«Напередодні підвищення цін не було проведено жодних громадських слухань, не надано жодних розрахунків тарифів. На якій підставі ціну проїзду підвищено до 8-9 гривень – невідомо. Зрозуміло, що таким чином захищаються інтереси перевізників і міської влади, а до простих громадян, які щодня їздять на роботу і з роботи – діла нема. Ми вимагаємо прозорості у питаннях підвищення цін на проїзд. Нехай нададуть розрахунки і пояснення щодо встановленої ціни. Треба провести незалежну економічну експертизу та аудит завантаженості міського транспорту», - наголосив Мокрій.


Акція протесту, яка розпочалася 4 листопада, продовжилася ранком наступного дня. Під тиском громадськості виконком Тернопільської міськради розглянув звернення мешканців і скасував підвищення цін на проїзд. З 6 листопада тернополяни будуть сплачувати за проїзд як і раніше.

«Я дуже радий, що мешканці Тернополя показали всій Україні, що варто боротися за свої права і домагатися свого. Рішення про скасування підвищення було ухвалено лише завдяки нашій громадській активності. Як би ми мовчали, нічого б не змінилася. Я вдячний містянам, які прийшли на цю акцію протесту. Разом ми переможемо!», - сказав Мокрій.


Зазначимо, що рішення Тернопільської міськради про підвищення тарифів на проїзд у міському транспорті вступило в силу з 1 листопада 2018 року.