У Сумах активіст РНС презентував книгу про Чехова


У Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація книги «Двійник» відомого сумського журналіста і письменника Миколи Ремньова. 

Книга складається з трьох частин – оповідань, п’єси «Постоялець» та документального нарису та присвячена перебуванню Антона Чехова у Сумах на Луці та його стосунках з родиною Линтварьових. Три з чотирьох оповідань присвячені стосункам письменника з Наталією Михайлівною Линтварьовою,яка зізнавалася, що вона не байдужа до Антона Павловича. 

«Це художньо-документальна книга, яка може бути свого роду візитівкою міста Суми. У мене були задумки написати більше про любов Антона Чехова та Наталі Линтварьової, але вийшло більше про любов письменника до України та цих мальовничих місць», - коментує Микола Ремньов. 

Драма в чотирьох діях «Постоялець» розповідає про два роки, які Чехов провів у літні місяці на Луці. Про його дуже дружні відносини з господарями, які збереглися на все життя. Недарма в одному з листів він засвідчив свою величезну повагу до жінок гостинної родини: «Якщо б було прийнято молитвославить святих жінок і дів раніше, ніж ангели небесні відносять їх душі в рай, то давно б написав вам акафіст і читав його на колінах кожного дня». 

У розділі «Публіцистика» автор надрукував дослідження «Линтварьови». Це найбільш повна з існуючих документальна розповідь про дворянську інтелігентну родину. Основана вона на листах Антона Павловича до Наталії Михайлівни. 

Нагадаємо, російський письменник та драматург Антон Чехов жив та працював в садибі дворянських поміщиків Линтварьових. Саме тут, на Луці, де нині розташований музей, Чехов приймав хворих та написав розповідь «Неприємність». Спогадами про перебування в будинку Линтварьових овіяні розповіді письменника «Іменини», «Нудна історія» та п'єси «Чайка», «Лісовик».