У Рівному активісти РНС вимагають вжити заходи для звільнення політв'язнів з російських тюрем.

На Рівненщині активісти РУХУ НОВИХ СИЛ взяли участь у міжнародній акції на підтримку українських політичних в'язнів, які незаконно утримуються у російських тюрмах. Один з яких - житель Рівного Микола Карпюк, який був засуджений у Росії за нібито скоєні злочини у ході Першої чеченскої війни .

Про це розповів заступник координатора РУХУ НОВИХ СИЛ Рівненщини Гліб Олійник

Як розповів Олійник, акція проходила без політичних прапорів і гасел. Учасники заповнювали символічну «Червону картку Кремлю», а також тримали в руках гасла з вимогою звільнити всіх політичних в'язнів, яких утримує країна-агресор. «Хто кинув наших хлопців до тюрем? Хто відправив Сенцова і Карпюка за полярне коло? Ті ж хто знищував  вільних людей в українській Кубані, Стародубщині, Слобожанщині, а тепер продовжують це робити в українських Донбасі і Криму. Українці завжди були вільними людьми.  Друзі, давайте частіше виходити на вулиці наших міст і частіше заявляти: Ми вільні люди! Нас не здолати! Ми боротимемось поки ми живі! Ні дня спокою москалям ні в російській, ні в українській владі. Слава Україні!», - заявив Гліб Олійник під час свого виступу.Також учасники склали довгий список політичних в'язнів-українців, який складається з 69 людей.

«Микола Карпюк вже декілька років перебуває у в'язниці. Він засуджений на термін більше як 22 роки. Це означає лише одне - режим Путіна зробить все можливе, аби Карпюк ніколи більше не вийшов на волю. Під час допитів проти нього  застосовувалися тортури, його били електричним струмом.  В тюрмах Росії перебувають десятки українців, про яких чинна влада просто забула. Ми вимагаємо від влади вжити негайних заходів задля звільнення політичних в'язнів  з російських тюрем», - наголосив Олійник.