У РУСІ НОВИХ СИЛ заявляють про системний політичний тиск з боку влади (ВІДЕО)

Впродовж останніх місяців влада чинить тиск і переслідує політичну партію «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» з метою знищити опозицію. Усій країні вже відомі численні факти такого тиску - від реєстрації фейкової партії «Блоку Михайла Саакашвілі» та позбавлення Саакашвілі громадянства до викрадення і депортації грузинів. З приводу цих фактів направлено безліч скарг, позовів, втім правоохоронні органи не вживають жодних дій для їх розслідування.

Про політичні переслідування сьогодні розповіли лідери партії РНС Михайло Саакашвілі та нардеп Юрій Дерев’янко, член Ради партії РНС Давид Сакварелідзе, керівник юридичної служби РНС Руслан Чорнолуцький та депутат Івано-Франківської обласної ради, юрист Ольга Федишина під час прес-конференції. 

Представники РНС презентували “досьє” з переліком фактів щодо системного політично-мотивованого переслідування лідерів і активістів партії РУХ НОВИХ СИЛ, в тому числі: позбавлення громадянства Михайла Саакашвілі, відкриття кримінальної справи проти Давида Сакварелідзе, намагання притягнути активістів до кримінальної відповідальності за перетин кордону 10-го вересня, раптова депортація трьох соратників Михайла Саакашвілі, спроба тиску на народного депутата Юрія Дерев’янка через податкову службу, викрадення грузинського журналіста та героїв АТО. 

«Це серія безпрецедентних репресій, яких в Україні ще не було після Революції Гідності. Сьогодні відбувається спроба залякування всіх українців, щоб вони не звертали увагу на величезну корупцію, яка здійснюється Президентом і його оточенням, щоб не реагували на це і не підтримували жодні мирні протести. Але нас це не зупинить. Ми не будемо мовчати коли мова йде про топ-корупцію, про спробу знищити антикорупційні органи. Ми залишаємось гідними своїм переконанням і будем рухатись цим шляхом», - заявив нардеп Дерев’янко.


Давід Сакварелідзе відзначив, що за короткий період часу, лідери та представники РНС відчули кримінальне, адміністративне чи фізичне насилля і переслідування з боку влади, проти цього люди виходять на мітинги під Верховну Раду. 

«Пострадянський стиль політики має нарешті змінитись. Тому ми об’єднались з однодумцями, стоїмо під Верховною Радою та вимагаємо елементарних змін в країні, щоб покласти край безпорядку. Якщо люди, ЗМІ, міжнародна спільнота не будуть активними то це продовжуватиметься. Влада перейшла всі межі демократії в країні, не зрозуміло для чого був Майдан, якщо сьогодні можуть просто побити і викрасти людину. Різниці між «тітушками» Януковича і Порошенка я не бачу. Не бачу різниці і в плані корупції. Нам хочуть закрити рот, але, на щастя, це у них не виходить», - наголосив Сакварелідзе. 


Адвокат Руслан Чорнолуцький зауважив, що сьогодні тиск чиниться і на адвокатів. 

«Влада добралась вже і до адвокатів. Сьогодні стосовно адвокатів йде тиск з боку влади, двох адвокатів прослуховують, не допускають до клієнтів. Ми вважаємо, що окрім цього, нас ще всіх чекають переслідування. Адвокати сьогодні робитимуть заяву в Асоціацію адвокатів України про те, що влада намагається чинити тиск», - заяивив Чорнолуцький. 


Ольга Федишина акцентувала, що в той час як кожного дня активістів РНС переслідують і відкривають кримінальні справи з грубими порушеннями законодавства, правоохоронна система бездіє у розгляді заяв, поданих представниками РНС. 

 «Не відкрите кримінальне провадження щодо затримання поїзду Перемишль-Львів 10 вересня, не встановлено винних осіб за блокування потягу, за перешкоджання депутатської діяльності. Не відкрито кримінальне провадження щодо неевакуації людей із замінованого пункту пропуску у Шегині. Не розслідується переслідування активістів які брали участь у мирній акції на Краковці і у Шегинях, яких викрадали з мішками на голові і доставляли у Львів у відділення Нацполіції. За фактом викрадення громадян Грузії у жовтні ми також подавали заяву про факт злочину на ім’я Генпрокурора, кримінальне провадження не відкрито. По всіх фактах бездіяльності Луценка були подані скарги у Печерський суд. Умисно затягується здійснення правосуддя, коли в цей час знищуються докази по справах і залишаються порушеними права людей», - пояснила Федишина. 


Михайло Саакашвілі заявив що всі ці факти, зокрема останній – викрадення грузинського журналіста та героїв АТО є грубими порушеннями прав людини, норм законодавства та моралі. 

«Не зрозуміло, що робив очільник охорони Президента у справі депортації людей. Це означає відсутність правових норм. Адже Гелетей, який мав б сидіти у в’язниці, бо через його кримінальні кроки загинуло багато українських військових під Іловайськом, який має маєтки по цілому світу, зараз виконує злочинні накази, порушує закони України, міжнародне право, норми моралі. Окрім того, що вони показують, що можуть виконати будь-яку забаганку влади, вони нас дуже бояться. Вони будуть робити все, що захочуть поки народ України їх не зупинить», - переконаний лідер РНС.