У РАДІ почали збір підписів за якнайшвидший розгляд законопроекту про імпічмент президента (ВІДЕО)

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко у вівторок розпочав збір підписів народних депутатів під листом до спікера Верховної Ради Андрія Парубія з проханням якнайшвидше внести на розгляд парламенту законопроект №7248 "Про Президента України та порядок припинення його повноважень", або про імпічмент.

Про це він заявив під час брифінгу у Верховній Раді 7 листопада.

«Цей законопроект уже зареєстрований і я збираю підписи народних депутатів під проханням до Парубія, щоб він дав доручення профільному комітету якнайшвидше це розглянути і щоб ми включили в прядок денний сесії цей законопроект», - зазначив депутат.

За його словами, уже поставили свої підписи під листом народні депутати Сергій Лещенко, Віктор Чумак, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Ігор Луценко, Юрій Левченко, Андрій Іллєнко, Олег Осуховський, Володимир Парасюк, Сергій Соболєв, Олександр Абдулін, Олексій Рябчин та інші.

Депутат підкреслив, що за останні два тижні люди були шоковані гучним корупційними скандалами у владі.

«Зокрема, ми були шоковані «рюкзаками Авакова», а саме тим, що рюкзаки вартістю 500 гривень продаються нашим військовим, нашій поліції за 3 тис. гривень, тобто в 6 разів завищуючи ціну. Ми були шоковані тим, що паливо для нашої армії також продається дорожче ринкової вартості і це є близьке оточення головнокомандуючого Порошенка», - підкреслив нардеп.

«Ми також були шоковані тим, що підприємства Порошенка Ленінська кузня продає бронетехніку, одиниця якої коштує 5 мільйонів, за 15 мільйонів гривень, тобто втричі дорожче нашим Збройним силам, де головнокомандуючим є сам Петро Порошенко», - додав Дерев’янко.

Він підкреслив, що такі факти потребують ухвалення законодавства про імпічмент.

Депутат нагадав, що після оприлюднення результатів Панамських офшорів прем’єр-міністр Ісландії, прем’єр-міністр Пакистану, прем’єр-міністр Мальти, які були причетні до цього скандалу, пішли у відставку.

Так само, за його словами, у відставку пішов міністр торгівлі, туризму, і економіки Іспанії.

«Ми звертались до НАБУ, до ГПУ, до СБУ, до Національної поліції розслідувати факт того що президент України був задіяний в офшорах. Відповідь, яку ми отримали – це зробити неможливо», - підкреслив Дерев’янко.

Тому, за його словами, законопроект про імпічмент - це єдиний легальний, законний юридичний механізм, який застосовується у всіх країнах світу для того, щоб у випадку, коли Президент вчиняє злочин, була можливість достроково припинити його повноваження.

Він додав, що у світі є широка практика застосування процедури імпічменту.

«Минулого року у Південній Кореї народ вийшов на вулицю, коли президент чинив злочини, передавав свої повноваження своїй подружці. І також Південна Корея повстала, але це зробила мирно, тому що є законопроект про імпічмент, який спрацював і до Президента Південної Кореї застосували імпічмент і позбавили його повноважень», - нагадав нардеп.

Також він додав, що в Бразилії два роки назад було відправлено у відставку Президента, який також вчинив злочин, саме тому , що в цій країні існує відповідне законодавство.

«В США до Президента Ніксона, який дав команду незаконно прослуховувати переговори своїх політичних опонентів, ініціювали процедуру імпічменту», - підкреслив депутат.

Він закликав людей, які вийшли на акцію, не розходитись, щоб дати чіткий сигнал президенту і владі.

«Якщо сьогодні Президент не чує свій власний народ, якщо більшість в парламенті не чує свій власний народ, нам важливо, щоб законопроект про імпічмент також міг бути черговою нашою вимогою», - підкреслив Дерев’янко.

Нагадаємо, акція протесту під парламентом триває з 17 жовтня. У вівторок, 7 листопада, Верховна Рада розпочала роботу в пленарному режимі після двотижневої перерви.