У Одесі РУХ НОВИХ СИЛ вимагає належним чином розслідувати факти нападів на громадських активістів


Активісти РУХУ НОВИХ СИЛ Одещини вимагають розслідування неодноразових нападів на громадських діячів, які відбувалися останнім часом у місті. А також вжити заходів для підвищення безпеки у місті та недопущення подальшого тиску і залякування активних громадян. РНС Одещини став співорганізатором пікету біля Головного управління Нацполіції в Одеській області.

Як розповів координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Одещини Георгій Мірцхулава, підставою для пікету став нещодавній зухвалий напад на голову одеського осередку ВО «Автомайдан» Віталія Устименка. Віталій отримав ножове поранення та ушкодження голови. Двох нападників поки що не затримали.


«У нашому місті намітилася дуже негативна тенденція направлена на фізичне усунення громадських активістів. Проте всі ми хочемо відчувати себе вільно у улюбленому місті та маємо право на висловлення власної громадської позиції. Саме тому акцію підтримали різні громадські організації та політичні партії. Неважливо, до якої організації належав той чи інший постраждалий активіст. Важливо показати, що ми не боїмося і що громадським активістам Одеси неможливо закрити рота такими свавільними засобами. Всі причетні до нападів на громадських активістів мають бути покарані!», - наголосив Мірцхулава.


«Напади здійснюються повторно й зухвало вже після заяв до поліції, на які вона необхідним чином не реагує. Пов'язані вони, імовірно, з захистом активістами Літнього театру, боротьбою за зелені зони, проти незаконного будівництва, з антикорупційною та журналістською діяльністю», - зазначив координатор РНС Одещини.

Нагадаємо, що проти ночі на 25 травня невідомі напали на голову НГО «Небайдужі» Сергія Стерненко. Раніше було здійснено напад на голову ДемАльянс - Одеса Юрія Дьяченка.