У Миколаєві обурені призначенням на посаду голови облавтодору судимого за зловживання посадовця

Координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Миколаєва Андрій Толпекін висловив своє  обурення призначенням на посаду голови «Миколаївського облавтодору» раніше судимого посадовця з Дніпра.


«Це взагалі неприйнятно. Це знущання над областю. Чому влада недалекоглядно призначає на такі посади людей з такою репутацією? Безумовно, реакція буде. Будемо робити запити. Все в межах закону. На всі негативні наслідки цього призначення ми будемо реагувати юридично і політично. Якщо нас не почують, будуть протести і акції», - сказав Толпекін.


За інформацією ЗМІ, новопризначений голова облавтодору Микола Родіонов був підозрюваним у десяти кримінальних справах, порушених у 2001 році. Зокрема, його підозрювали у тому, що він,  будучи начальником Головного управління сільського господарства і продовольства Дніпропетровської ОДА, отримав від керівника ВАТ «Днепр-юг» хабар у розмірі 1 тис. 200 долларів США за надане в оренду приміщення в будівлі управління сільського господарства. А у вересні того ж року, разом з іншими особами, заволодів 70 тонами пшениці ВАТ «Майна» на суму 21 тис грн. Сталося це внаслідок зловживання Родіоновим службовим становищем.


Зрештою, у  2003 році його засудили до 5 років ув'язнення з позбавленням права обіймати керівні посади, з випробовувальним терміном в один рік. Кіровський районний суд міста Дніпропетровськ визнав його винуватим у вчиненні кримінального злочину відповідно до 2ч.ст.364 ККУ «Зловживання службовим становищем з тяжкими наслідками».


Також Толпекін не вважає справедливим тимчасове відсторонення від посади голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка.

«Виходить так, що наші вимоги виконані неповністю. Це мінімальне, з того що можна було зробити у цій ситуації. Ми вимагаємо остаточного рішення про відставку. Зараз це виглядає як маніпуляція, оскільки жодного офіційного документу щодо його відсторонення - не опубліковано», - зауважив Топекін.


Андрій Толпекін нагадав, що нещодавно Олексій Савченко заявив про те, що не хоче йти у відставку, оскільки всі подумають, що він винний.


«Вибачте, всі йдуть. Це резонансна справа і така політична фігура має піти, щоб не загострювати ситуацію в області. Поки що ми спостерігаємо як буде розвиватися ситуація навколо причетності Савченка до справи Крисіна», - сказав Толпекін.