У Миколаєві активістів РНС не пустили на публічний звіт губернатора за 2017 рік

У  Миколаєві активістів РУХУ НОВИХ СИЛ та інших громадських діячів не пустили до приміщення, де відбувався публічний річний  звіт голови ОДА Олексія Савченка. Зроблено це було навмисно, аби максимально уникнути незручних питань з боку громадськості. Утому числі, щодо того чи знав Савченко про підготовку розстрілів під час Революції Гідності.

Про це заявив координатор РНС Миколаївщини Ігор Фількенштейн. 

Як розповів Ігор Фількенштейн, до малого залу ОДА були запрошені лише обрані посадовці, журналісти та громадські діячі, лояльні до голови держадміністрації. До зали не пустили координатора міського осередку РУХУ НОВИХ СИЛ Андрія Топекіна та активіста РНС правозахисника Олександра Скотникова, а також самого Ігоря Фінкельштейна. Окрім цього серед інших до зали не допустили  заступника керівника Громадської ради при ОДА та керівників комісій Громадської ради.

«Цікаво, що звіт відбувався у приміщені, яке розраховано на 50 людей, у той час, як зала на сотні осіб  була порожньою. Нам стало відомо, що звіт не передбачав можливості ставити губернатору питання. Можна зробити висновок, що це було зроблено, аби уникнути неприємних ситуації, у які останнім часом потрапляв голова області. Зокрема йдеться про заяви  щодо обізнаності Савченка про розстріли на Майдані у 2014 році», - зазначив Ігор Фількенштейн.

Як зазначив координатор РНС Миколаєва Андрій Толпекін, активісти мають доповісти представниками Місії ОБСЄ щодо порушень прав людини.

«Внаслідок інциденту ми маємо намір звернутися у Місію Організації по Безпеці і Співробітництву у Європі і доповісти про порушення прав людини і наріжних принципів Європейської Хартії з прав людини», - сказав Толпекін.

Нагадаємо, що раніше нардеп Мустафа Найєм заявив, що голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко знав про підготовку розстрілів на Майдані у Києві. За словами нардепа, цю інформацію Савченку передав Юрій Крисін, якого потім засудили за причетність до  вбивства журналіста В'ячеслава Веремія.