У Миколаєві активісти «РУХУ НОВИХ СИЛ» вийшли на протест проти здирництва та хабарництва у дитячих садках


У Миколаєві активісти «РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» разом з батьками та правозахисниками пікетували дитячий садочок, завідувачка котрого вимагає гроші за те, щоб взяти дитину до закладу. Від здирництва завідувачки постраждали десятки миколаївських сімей.

12 червня на акцію проти поборів в дитячих дошкільних установах вийшли представники «РУХУ НОВІХ СИЛ» М.Саакашвілі», суспільного руху «Країна гідності і правди», СНУ, члени Суспільної ради при облдержадміністрації і небайдужі городяни. Акція проходила біля воріт дитячого саду №20. До мітингуючих ніхто з адміністрації дитячої установи не вийшов, проте пересічні мешканці, які стали свідками пікету, підтримали вимоги мітингувальників. 

Правозахисник і координатор міського осередку РНС Андрій Толпекин виступив перед учасниками акції та розповів про згубність створеної системи поборів та здирництва. Він підкреслив, що лише спільними діями ми зможемо її викоренити.  

«Ви на власні очі переконались, що «бариги» сидять не тільки у столиці, в кріслах Кабміну та Верховної Ради, у президентському кріслі, але вони є всюди і їх треба гнати в шию! Зробити це можемо тільки ми з вами — активні і небайдужі громадяни, які не бажають платити «данину» здирникам за послуги, які держава має надавати безкоштовно! Ми оголошуємо війну баригам у Миколаєві і дотиснимо їх, змусимо піти геть!» - наголосив Толпекін. 

Поштовхом до пікету стало звернення до РНС батька однієї з дитинок, якій завідувачка відмовила у прийнятті до садочка через те, що батьки не захотіли платити жінці півтори тисячі гривень — причому платити готівкою, без будь яких документів, особисто в руки. На відповідь батька «хабарів не даємо!», завідувачка сказала, що їх дитина не буде зарахована у садочок.

Батько дитини, відомий миколаївський громадський діяч Д.Рябченко, не змирився з таким станом речей. Про ситуацію, що склалася, він сигналізував у міські органи освіти, але підтримки звідти не отримав. Із-за принципової позиції батьків почало страждати дитя.  

«Ця історія почалася в 2017 році, коли наша сім'я побачила, що, простоявши півтора роки в електронній черзі на зарахування в дитячий садок № 20, ми виявили, що наша дитина з неї зникла. Звернувшись в дитячий сад, ми з'ясували, що нас вимагають так званий «вступний внесок» в розмірі півтори тисячі гривень. Ми відмовилися платити мзду. В результаті дитину в дитячий сад не взяли. Лише після безлічі звернень в різні інстанції, в грудні 2017 року дитя було зараховане в ясельну групу. Але і після зарахування до дошкільної установи здирство не припинилося. Завідувачка дитячим садом Олена Осипова, разом з так званим батьківським комітетом, який більше заслуговує на назву «грабіжницький», вимагають гроші з батьків на все — починаючи від туалетного паперу і закінчуючи ремонтом бойлера» - розповідає батько дитини Д.Рябченко.

Враховуючи ситуацію, що склалася, і психологічний тиск, якому піддається їх дочка, сім'я Рябченко вимушена не водити дитину до дошкільної установи.

Батько дитини звернувся в правоохоронні органи, щоб вони дали оцінку тому, що відбувається. Проте, боячись широкого розголосу, Заводський райвідділ поліції Миколаєва відмовляється розслідувати факти здирства грошових коштів в дитячій дошкільній установі. Бездіяльність правоохоронців та посадовців змусила втрутитися в ситуацію громадське суспільство.

Боротьба зі здирництвом у дитячому садочку продовжується. На черзі — звернення до правоохоронних органів та посилення громадського тиску на посадовців-хабарників та їх поплічників.