У Львові вимагають скасувати виборчий закон часів Януковича


У Львові РУХ НОВИХ СИЛ долучився до акції «Ні виборам за законом Януковича!». Головною вимогою активістів стала ухвала  в другому читанні нового  закону  про вибори, що передбачає голосування за відкритими партійними списками.

Про це повідомляє прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини.

«Наша політична сила ще від жовтня місяця минулого року  відстоювала зміни до виборчого законодавства під стінами Верховної Ради України. На даний момент закон прийнятий у першому читанні. Це не може не тішити, але справу потрібно довести до логічного завершення», - заявив координатор обласної організації РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини Ігор Брик.Участь у акції «Ні виборам за законом Януковича!» взяла низка демократичних сил, а саме: «Батьківщина», «Самопоміч», «Укроп», «Народний контроль», рух «Чесно», «Галицька партія» та громадські організації.

«Сьогодні ми маємо задекларувати одне – спільні дії в проведені відкритої політики. Ми маємо заявити : ні- політичній рекламі з телебачення олігархів», - заявив у своєму виступі Ігор Брик.Додамо, що усім представникам, які брали участь у віче, було запропоновано підписати меморандум за проведення народного праймерізу, який дасть можливість вибрати єдиного кандидата в президенти від демократичних сил та сформувати відкриті виборчі списки кандидатів у парламент.

Нагадаємо, внаслідок тривалих кількатисячних акцій протесту під Верховною Радою України, ініційованих демократичними політсилами, 7 листопада 2017 року українські парламентарії врешті ухвалили проект №3112-1 в першому читанні, однак на тому все зупинилось. Законопроект передбачає голосування за відкритими списками і формування парламенту за пропорційною партійною системою.


Зазначимо, днями мирні протести за підтримку розгляду нового Виборчого Кодексу №3112-1 у другому читанні проходять у більшості обласних центрів України та інших міст, у столиці акція запланована на 17 травня.