У Львові на честь дня народження Сенцова пригадали факти з життя режисера

Напередодні дня народження українського кінорежисера та політичного в’язня кремлівських катівень, охочі зібрались у офісі РУХУ НОВИХ СИЛ. 

У колі однодумців, кожен розповідав факти з життя Олега Сенцова та ділився своїми думками щодо ситуації, яка складається довкола українських політичних в’язнів.

«Нам дуже прикро усвідомлювати, що історія повертається на свої початки. Здавалось, що жахіття правління російської імперії, сталінських катівень, репресій радянської системи вже у минулому. І ті Герої України, які пережили концтабори, вже показали міць українського духу цілому світові. Але зараз ми маємо нових політичних в’язнів. Світ повинен усвідомити, що агресор не схилив своєї голови, він і далі продовжує дихати на повні груди», - говорить координатор обласної організації РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини Ігор Брик.

Людмила Сташенко, переселенка з окупованого Криму, розповідала про події, які відбувались на півострові під час його захоплення російськими військовими.

«Людей, які підтримували Україну – вільну і цілісну було чимало. Одним із них був Олег Сенцов. Я захоплююсь його патріотизмом», - розповідає Людмила.

«Свою роботу він презентував у 2012 на міжнародному фестивалі у Ротердамі. Повнометражний фільм – «Гамер» був знятий про юнака, який захоплювався відеогрою. Лише пізніше я довідався, що про життя геймерів Олег Сенцов знав дуже добре, адже сам отримав визнання серед гравців комп’ютерних ігор», - додає керівник молодіжного крила РУХУ НОВИХ СИЛ Даніель Ткіє.

Один із членів партії, Юрій Ткачук, зауважив, що розмова відбувається у велике свято і саме апостол Павло заступник незаконно ув’язнених. У своєму слові він закликав всіх до молитви за Олега Сенцова та всіх політв’язнів катівень окупанта.

Нагадаємо, що український кінорежисер народився 13 липня 1976 року у Сімферополі. 10 травня 2014 року співробітники російських окупаційних силових структур затримали Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олексія Чірнія та Олександра Кольченка в Сімферополі. Їм було пред'явлено звинувачення у підготовці терористичного акту. За інформацією спецслужби, затримані готувалися «у складі терористичної організації до здійснення вибухів у ніч на 9 травня 2014 року саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу „Вічного вогню“ і пам'ятника Леніну в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації „Русская община Крыма“ та представництва партії „Единая Россия“ в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 року»