У Львові активісти РНС вимагають не допустити забудови в історичній частині міста

У Львові на засіданні виконавчого комітету міської ради, всупереч позиції мешканців будинків у центрі міста планували затвердити проект детального плану території, який узаконив би проектування та будівництво 6-поверхового готелю на вул. Вороного. Зокрема проект передбачає створення паркінгу у подвір’ї житлового будику, яке мешканці привели до ладу за власний рахунок.  

Активісти РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі написали звернення до мера Андрія Садового, у якому просили Виконавчий комітет Львівської міської ради прийняти рішення про мораторій на забудову, зміни цільового та функціонального призначення земельної ділянки, що передбачалась Генпланом м. Львова затвердженим 30.09.2010 року, як ділянка для будівництва та обслуговування паркінгу за адресою вул. Вороного, буд. 4.

Про це повідомляє прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини.

«Ця проблема має два чинники і обидва вони суперечать законодавству. Перш за все, Проект детального плану території охоплює площу 2, 7 га. Даний квартал розташований у межах історико-архітектурної заповідної території Львова та зони охорони пам’яток культурної спадщини ЮНЕСКО. Відповідно, сьогодні ми можемо бачити, як влада міста легко роздає історичні землі старого міста Лева у приватні руки, нехтуючи статусом території, яка підпадає під охорону ЮНЕСКО», - говорить координатор РУХУ НОВИХ СИЛ міста Львова Юрій Мельничук.

«Друга сторона цього питання полягає у тому, що при розробці містобудівної документації громадські слухання є обов’язковою процедурою. Але до думки громади – ніхто не збирається прислухатись у даному випадку, адже тут мова йде про величезні гроші», - продовжує координатор.

«На зустрічі з архітектором проекту люди однозначно заявили, що не дадуть будувати готель, адже існуючий проект істотно погіршує умови мешканців прилеглих будинків, які своїм коштом відновили внутрішньо будинкові двори, котрі в проекті підпадали під відновлення пасажу Міколяша. В відведений законодавством період, мешканці підготували і зареєстрували через ЦНАП пропозиції і зауваження, однак жодної офіційної відповіді, окрім спонтанної зустрічі з представниками управління архітектури так не отримали», - розповідає Юрій Мельничук.

Нагадаємо, що в обласний офіс партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» звернулись мешканці вулиць М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, проспект Т. Шевченка у м. Львові, які просять підтримки у бюрократичній війні з забудовником. Мова йде про реконструкцію пасажу Міколяша та зведення 6-ти поверхового готелю по вул. Вороного, по сусідству з прибудинковою територією по вул. Ф. Ліста.