У Херсоні РУХ НОВИХ СИЛ вимагає розірвати договори з перевізниками, які відмовляються перевозити людей за 4 гривні

У Херсоні активісти РУХУ НОВИХ СИЛ вимагають від міського голови терміново вирішити питання з приватними перевізниками та припинити транспортний колапс у місті. Зокрема, міський голова має ініціювати розірвання договорів з перевізниками, які відмовляються надавати послуги за законно встановленими тарифами – 4гривні за одну поїздку. Про це заявив міський координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Микола Райтаровський. Зі своїми вимогами активісти долучились до пікету міської ради, який відбувся 19 листопада.  

Як розповів Райтаровський, міськвиконком ухвалив рішення про підвищення тарифів на перевезення у маршрутках з 4 до 6 гривень у денний час та до 8 гривень у вечірній час.


«Як завжди підвищення цін аргументується подорожчанням запчастин та мастильно- паливних матеріалів, проте розрахунків ніхто не надавав, а громадські слухання щодо цього питання відбулися суто формально. Один з депутатів міскради подав позов до суду з вимогою скасувати рішення міськвиконкому і суд поки що призупинив рішення про подорожчання проїзду, до остаточного вирішення питання. Однак перевізники просто відмовляються надавати послуги за старою ціною і мають понести за це відповідальність», - наголосив він.


Оскільки громадський транспорт не здатний здійснювати перевезення містян у повному обсязі, а маршрутки фактично не працюють, ситуація у місті стала дуже критичною. Однак, міський голова Володимир Миколаєнко не намагається вирішити питання, натомість стверджує, що перевізники мають цілком законне право підвищувати тарифи.

«Дивує позиція нашого міського голови. Раніше він стверджував, що підвищення тарифів повинно відбуватися тільки після росту якості послуг перевізників. Але зараз – навпаки. Ціни мали зрости вжезараз, а впровадження електронної системи руху контролю на кожній зупинці було заплановано до 1 лютого наступного року. Міська рада могла б ухвалити рішення про розірвання договорів з перевізниками, але цього теж не відбувається. Не йдетьс яне тільки про виконання рішення суду, а й про будь-яке компромісне рішення, яке дозволить людям нормально жити и користуватися транспортом», - обурився Райтаровський.

Микола Райтаровський додав, що частина митингувальників потрапила до сесійної зали міськради, де один з представників перевізників заявив, що міський голова особисто дав вказівку перевозити людей по 8 гривень.


«Не виключно, що міський голова і перевізники домовилися між собою, а тепер перевізники хочуть уникнути відповідальності за цю ситуацію. Інакше, що заважає міському голові підняти питання про розірвання договорів і оголошення нового тендеру на перевезення? Наразі перевізники фактично не виконують рішення суду, що є кримінальним злочином, а влада їм потурає», - зазначив Райтаровський.

Громадські активісти, які перебували у сесійній залі міськради, вимагали зберегти тарифи на перевезення на рівні 4 гривень і встановити чіткий графік руху маршрутних автобусів. Також свою заяву про звільнення написав начальник транспортного управління виконкому Херсонської міськради. Також мітингувальники вимагають відставки міського голови. Під тиском громадськості Володимир Миколаєнко написав звернення у прокуратуру щодо невиконання судового рішення та перевищення повноважень перевізниками.


«Ми будемо слідкувати за цією ситуацією і домагатися встановлення справедливих і прозорих тарифів на перевезення. Але першочергове наше завдання – домогтися виконання рішення суду і відновити транспортне сполучення містом за чинними тарифами», - підсумував Райтаровський.

Нагадаємо, що 16 листопада 2018 року у Херсоні на маршрути вийшло 77 автобусів з 489 наявних у автопарку.