У Черкаській облраді опозиційні партії проголосували за відставку Порошенка (ВІДЕО)

У Черкаській облраді депутати з  фракцій  ВО "Батьківщина", ВО «Свобода», «Укроп», «Територія справедливості», частина позафракційних депутатів та навіть один представник БПП,  підтримали звернення про відставку Порошенка.  Проте 21 голосу «за» не вистачило, щоб ухвалити рішення про недовіру президенту і направити заяву до голови держави та Верховної Ради.

Про це повідомив координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Сергій Яковенко.

За словами активіста, поіменне голосування за звернення щодо відставки Порошенка показує насамперед  виборцям на що здатні ті, за кого вони голосували на виборах.

«Усі депутати нашої облради братимуть участь у наступних виборах, тому вони дуже бояться негативного розголосу. Проте ми не будемо закривати очі на правду - хто як проголосував за це питання. Наприклад показово, що партія «Відродження»не дало нам жодного голосу. Хоча у публічній площині колишні регіонали та президент - політичні опоненти. Також не проголосувало за відставку ВО «Черкащани»», - зауважив Яковенко.


Активіст додав, що голосування за питання щодо відставки Порошенка викликало жваву дискусію. Зокрема губернатор області та голова облради намагалися переконати присутніх у тому, що реформи тривають, а обіцянки президента виконуються.

Натомість представники «Свободи» та БЮТ закликали проголосувати за недовіру чинному президенту. До закликів долучився і позафракційний депутат Микола Булатецький.


«Наразі ми продовжуємо роботу в області і будемо намагатись, щоб звернення щодо відставки прозвучало в інших районних та міських радах. Будемо знаходити депутатів, які винесуть його на голосування, або ж наші місцеві активісти будуть робити заяви на сесіях. Я думаю, що чим більше людей будуть знати, як депутати голосують за недовіру президенту, тим більше можновладцям доведеться замислюватись перед тим як робити свій вибір», - наголосив Яковенко.Також координатор РУХУ НОВИХ СИЛ зазначив , що неабиякий вплив на голосування депутатів мають численні марші за відставку, так саме після першого маршу 18 лютого, депутати на Черкащині почали дослухатися до вимог активістів і надавати їм слово.

«На наступний марш 18 березня має прийти ще більше громадян  і коли людей ставатиме дедалі більше, місцевим депутатам доведеться враховувати  інтереси громади. Звернення щодо відставки Порошенка - цілком законний і демократичний спосіб тиснути на владу і ми доб'ємося того, щоб бодай одна рада висловила недовіру Порошенку», - підсумував Яковенко.

Цікаво, що сам текст звернення щодо відставки Порошенка не було оприлюднено на сайті Черкаської облради.


Нагадаємо, що Смілянська міськрада винесе на голосування питання щодо недовіри президенту.


 2 березня на Кіровоградщині активісти РУХУ НОВИХ СИЛ зачитали в обласній раді звернення щодо відставки Порошенка, проте голосування не відбулося в наслідок відсутності кворуму.

Того ж дня ухвалити звернення про відставку вимагали від депутатів Івано-Франківської ради.

Також депутати Черкаської облради не встигли розглянути питання про відставку Порошенка, бо був відсутній кворум.

На Запоріжжі голова фракції БПП у облраді поставив ультиматум активістам РУХУ НОВИХ СИЛ і вимагав розслідувати хто дав їм право називати чинного президента корупціонером.

Раніше депутати Конотопської ради включили до порядку денного питання щодо заяви про вимогу добровільної відставки Порошенка, але не проголосували за неї.

 2 березня депутати Сумської облради відмовились включати у порядок денний звернення до Петра Порошенка щодо добровільної відставки

У Житомирі мер від БПП  влаштував сутичку з активістами, які вимагали поставити на голосування питання про відставку Порошенка. Сутичка і штовханина  сталася невдовзі після того,  як громада закликала  депутатів міської ради  звернутися до президента з  проханням  подати у відставку.  Також від депутатів вимагали підготувати звернення до Верховної Ради з вимогою ухвалити закон про імпічмент.

 28 лютого у Запоріжжі активісти вимагали від міського голови Володимира Буряка поставити на голосування питання про звернення до президента з вимогою відставки. 

 Цього ж дня направити  звернення про добровільну і негайну відставку президента закликали депутатів Чернігівської міської ради.  Відповідну заяву під час сесійного засідання оголосила представник РУХУ НОВИХ СИЛ Чернігівщини.

 Активісти РУХУ НОВИХ СИЛ Херсону підготували проект рішення про звернення міської ради щодо добровільного оголошення заяви про про відставку Прошенка.  Також звернення РУХУ НОВИХ СИЛ з вимогою висловити недовіру чинному президенту зареєстровано в Херсонській облраді.

На Полтавщині активісти вимагають від міського голови  Кременчука Володимира Малецького і депутатів міськради підтримати Резолюцію рішенням сесії і направити відповідне звернення до президента і ВРУ

Раніше  на Прикарпатті учасники Віче у Калуші засудили політику Порошенка і направили до РДА звернення з вимогою підтримати відставку чинного Президента.

23 лютого активісти принесли шини до Вінницької ОДА і провели попереджувальну акцію на підтримку вимоги відставки Порошенка.

22 лютого активісти РУХУ НОВИХ СИЛ Черкас пікетували міську раду з вимогою до депутатів  висловити недовіру Петру Порошенку і закликати його піти у відставку

Того ж дня активісти пікетували з вимогою відставки Порошенка  Закарпатську ОДА і наполягали на тому, щоб недовіру до Порошенка висловили депутати Закарпатської облради.

Раніше  у Тячеві, що на Закарпатті,  відбулися  громадські протести з вимогою до районної ради скликати позачергову сесію і  висловити недовіру діючому президенту Петру Порошенку та закликати його піти у відставку.

Зазначимо, що 18 лютого понад 100 тисяч людей в різних регіонах України   зібрались на Марш за відставку Порошенка та краще майбутнє України. Учасники акції ухвалили Резолюцію, згідно з якою будуть створені комітети громадянського опору, групи прямої дії, продовжено збір підписів за відставку Порошенка та сформовано команду в тимчасовий парламент і антикризовий уряд, які наведуть порядок в країні.