Член європарламенту Андрікєне підтримала Саакашвілі та пообіцяла допомогти у вирішенні питання щодо його громадянства

Член Європейського парламенту Лайма Люція Андрікєне підтримала лідера «РУХУ НОВИХ СИЛ» Михайла Саакашвілі та пообіцяла підняти питання позбавлення його громадянства під час засідань Європарламенту.

Про це вона заявила у своєму зверненні до Саакашвілі.

Лайма Люція Андрікєне повідомила, що уважно слідкує за подіями в Грузії, Україні, Молдові та Білорусі.

Це не тільки тому, що я призначена співдоповідачем Європарламенту з приводу саміту Східного партнерства ЄС, який має відбутись у листопаді в Брюсселі та стосовно якого Європейський парламент повинен прийняти свої Рекомендації на пленарному засіданні у жовтні.

Член Європарламенту підкреслила, що її зацікавленість значно триваліша і відданість значно сильніша завдяки ряду чинників, але в першу чергу через історію її Батьківщини.

Я маю сильні переконання щодо територіальної цілісності, незалежності та проєвропейських намірів Грузії, України й Молдови, і я твердо переконана, що ніхто не повинен вказувати іншим народам який шлях обирати та по якому йти.
Завдяки Вашим заслугам в Грузії та її досягненням в процесі демократичного реформування під Вашим керівництвом Ви маєте мою найглибшу симпатію і повну підтримку.

Вона пообіцяла звернутись щодо його ситуації у своїх виступах в Європейському парламенті і коли Європарламент відновить свою роботу після літньої перерви, також можливо в Резолюції Європарламенту для саміту щодо Східного партнерства.

Додатково, я сьогодні напишу пану Джозефу Долу, голові Європейської народної партії, а також моїй колезі в Європарламенті Сандрі Калнієте, яка є Віце-Президентом Групи ЄНП у Європарламенті, яка відповідає за країни Східного партнерства. Давайте перевіримо, що можна зробити відносно добре відомого рішення Президента Петра Порошенка, якому явно бракує відкритості.

Вона також вважає, що цю ситуацію потрібно обговорити, як мінімум, з колегами в ЄНП, не тільки в керівництві Європейського парламенту, але і в керівництві Європейської народної партії та особисто з Президентом Порошенком.

Шановний президенте Саакашвілі, дорогий Михайло, я розумію, що цей час дуже важкий для Вас. Рішення часто не приймаються швидко і я бажаю аби Ви залишались сильними. Я буду старатись зробити, що можу аби допомогти вирішити цю проблему.

Нагадаємо, Президент України позбавив лідера «РУХУ НОВИХ СИЛ» Михайла Саакашвілі українського громадянства. Однак, Саакашвілі заявив, що збирається повернутись в Україну 10 вересня і відстоювати свої права.
Саакашвілі повідомив, що було створено спеціальну гарячу лінію за номером 0-800-75-35-60, куди всі охочі підтримати його приїзд до України можуть зателефонувати для з’ясування деталей.