Суди відпрацьовують замовлення щодо видворення Саакашвілі – адвокат про відмову у додатковому захисті

Київський апеляційний адміністративний суд не задовольнив скаргу адвокатів Михайла Саакашвілі на відмову ДМС в Київській області надавати Саакашвілі статус особи, що потребує додаткового захисту і залишив в силі рішення суду першої інстанції. 

Про це повідомив адвокат Михайла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький сьогодні після судового засідання, інформує прес-служба партії "РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі".

«Оскільки апеляційний суд не змінив рішення суду першої інстанції відмовити Саакашвілі у оформленні документів на отримання статусу особи, що потребує додаткового захисту, від сьогоднішнього дня це рішення вступає в силу. На жаль, це дає ризики, щоб влада реалізовувала плани щодо його можливого незаконного видворення чи екстрадиції», - зазначив Чорнолуцький.

Чорнолуцький відзначив, що правовий статус Михайла Саакашвілі в Україні залишається в силі, адже відмова ДМС у Київській області у оформленні документів на отримання додаткового захисту також оскаржується адвокатами у ДМС України.

«Згідно з законодавством, людина має право на оскарження двома шляхами - поданням скарги в ДМС та поданням позову до суду. Ми протягом 5 днів після відмови ДМС у Київській області подали скаргу до ДМС України, де вказується що рішення прийняте незаконно. Тому поки немає рішення ДМС щодо нашої скарги, у Михайла Саакашвілі є статус людина, яка оскаржує дії ДМС», - пояснив адвокат.

Адвокат запевнив, що дане рішення Київського апеляційного адмінсуду буде оскаржено в касаційній інстанції. Якщо там не підтримають позиції Саакашвілі, то вони звертатимуться в європейські інстанції.

«Ми побачили яким чином працює судова система. Державні органи відпрацьовують замовлення щодо позбавлення від Саакашвілі. Немає незалежних судів, вони діють за вказівками. Ми хотіли відвести цей склад суддів, адже вважаємо їх упередженими, незважаючи на наші докази, суд не почув нас і відхили апеляційну скаргу», - каже Чорнолуцький.

Він звернув увагу, що у Мін’юсті повідомили, що екстрадиційна перевірка щодо Саакашвілі продовжена на період поки тривають судові спори, зокрема суд по позбавленню громадянства. До цього часу жодні дії з екстрадиції не можуть бути вчинені, якщо такі спроби будуть, це буде незаконно.

«Сподіваємось, що держава в особі уповноважених органів дотримається всіх строків, щоб всі суди були завершені, і до цього часу рішення по екстрадиції не буде прийматись», - додав Чорнолуцький.