Суд знову переніс справу Дерев'янка проти Луценка у справі викрадення активістів (ВІДЕО)

Слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва В’ячеслав Підпалий оголосив перерву до 6 листопада о 15.45 у розгляді скарги одного з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ Юрія Дерев’янко на бездіяльність генпрокурора Юрія Луценка, який не вніс відомості про вчинення кримінального правопорушення під час викрадення активістів правоохоронцями до ЄРДР. 

Під час засідання у середу Дерев"янко повідомив, що 21 вересня зареєстрував депутатський запит щодо незаконного переслідування та викрадення співробітниками правоохоронних органів активістів, які брали участь в заходах поблизу пунктів пропуску через державний кордон України "Шегині" та "Краковець". 

Зокрема, мова йде про незаконне затримання та привід журналіста Петра Петиша та військового капелана Ігоря Петренко 12 вересня 2017 року, яких примусово привезли з Херсона у Львів.А також про незаконне затримання і привід 11 вересня Андрія Котиченка працівниками поліції Черкаської та Львівської областей.  

"Має місце бездіяльність Генерального прокурора Луценка Юрія Віталійовича, що полягала у невнесенні невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань", — переконаний народний депутат.  

Посилаючись на 214 статтю КПК України, Дерев"янко просить суд визнати бездіяльність Луценка та зобов"язати його внести відомості до ЄРДР. 

Прокурор Генпрокуратури попросила перенести засідання, оскільки вона взяла документи по іншій справі. 

"Сьогодні прокурор, яка прийшла на засідання, витягнула якесь інше звернення, яке навіть до суду не оскаржується. Тому вона просила суд, щоб суд сьогодні не розглядав цю справу, а зробив перерву", — заявив Дерев"янко. 

"От таких ми маємо прокурорів Генпрокуратури. Або це свідоме виконання незаконних вказівок, які пов"язані з затягуванням процесу судового розгляду питання, яке стосується викрадення людей та невнесення в ЄРДР відомостей по фактах, по злочинах, які були встановлені", — прокоментував нардеп засідання. 

Нагадаємо, після повернення лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі в Україну 10 вересня через пункт пропуску Шегині, почались масові незаконні переслідування та затримання активістів в різних областях України. 

Зокрема, після подій в Шегинях були викрадені журналіст з Херсону Петро Петіш та капелан Ігор Петренко. Також активіста Андрія Котиченка поліція вночі відвезла з Черкас у Львів для надання свідчень.Кримінальна справа щодо незаконного викрадення людей не була порушена більше місяця.