Суд змусив Луценка відкрити справу про незаконне прослуховування телефонів учасників подій на Шегині (ВІДЕО)

Суддя Печерського районного суду міста Києва Олеся Батрин своєю ухвалою задовольнила скаргу народного депутата Юрія Дерев’янка на бездіяльність Генеральної прокуратури щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових рішень відомостей про кримінальне правопорушення, яке стосується незаконного прослуховування телефонів людей після перетину кордону Михайлом Саакашвілі. 

Про це повідомив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев'янко в Печерському районному суді міста Києва 21 листопада. 

"Зобов"язати уповноважених осіб Генеральної прокуратури України внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням народного депутата України Дерев'янка Юрія Богдановича від 18 жовтня 2017 року про вчинення кримінального правопорушення та розпочати досудове розслідування", — йдеться в ухвалі, яка не підлягає оскарженню. 

За словами Дерев'янка, це означає, що проти слідчого у Львівській області, який постановив незаконно прослуховувати телефони величезної кількості людей, буде порушена кримінальна справа."Ця справа стосується громадян України, які приїжджали зустрічати Михайла Саакашвілі на польсько-український кордон", — пояснив депутат. 

Він додав, що слідчий ухвалив незаконне рішення — взяти перелік всіх телефоні, які були йому відомі і винести постанову про їх прослуховування, можливо навіть виконуючи чийсь злочинний наказ."Це не тільки телефони громадян України, які там були, а навіть тих, хто там не був. В тому числі телефони народних депутатів, адвокатів, інших громадян України", — розповів Юрій Дерев'янко. 

Він підкреслив, що Генеральний прокурор Юрій Луценко проігнорував його повідомлення про злочин і не вніс відомості до ЄРДР.  

Нагадаємо, Юрій Дерев'янко раніше надіслав повідомлення Юрію Луценку про вчиненнякримінальних правопорушень, передбачених статтями 163 та 351 Кримінального кодексу України, у зв"язку з включенням його номеру та номерів телефонів інших народних депутатів України до клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції у Львівській області про прослуховування.