Суд за позовом Саакашвілі до Порошенка щодо громадянства перенесли на 20 квітня


Судове засідання за позовом лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі до Петра Порошенка щодо незаконного позбавлення громадянства перенесли на 20 квітня 10 год. Там повинні заслухати свідків з ДМС, розглянути ще низку клопотань адвокатів та їх докази у справі. 

Про це повідомили адвокати Руслан Чорнолуцький та Павло Богомазов, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ». 

«Суд перенесли бо суддя захворіла. Маємо заслухати свідків - працівників Державної міграційної служби, це виконавці, які на наш погляд фабрикували за добу міграційну справу Саакашвілі. Думаю 20 квітня буде дуже цікаво послухати, що ці свідки відповідатимуть», - зауважив Руслан Чорнолуцький. 

Павло Богомазов звернув увагу, що на минулому засіданні судді не задовольнили клопотання щодо виклику в якості свідків низки високопосадовців, а також самого Порошенка. 

«Нам б було цікаво заслухати показання не лише тих свідків, яких судді задовольнили викликати, але й тих, які при Президентові і разом з ним приймали рішення про припинення громадянства. Мова йде про заступника глави СБУ, заступника голови прикордонної служби, заступника глави ДМС. Але цих людей суд не захотів викликати, а саме до них є питання, чому у 2015 році вони приймали рішення надати Саакашвілі громадянство і чому ці ж люди в 2017 році вирішили позбавити його цього громадянства. Зараз вони уникають як юридичної, так і політичної відповідальності. Але рано чи пізно вона настане», - зазначив Богомазов. 

Адвокат Чорнолуцький нагадав, що наразі триває ще низка судових справ, зокрема щодо оскарження незаконного видворення Михайла Саакашвілі, «замороження» справи про «гроші Курченка» та ін. 

«Днями Львівський окружний суд прийняв наш позов, в якому ми оскаржуємо заборону Михайлу в’їзду в Україну на три роки», - додав Чорнолуцький. 

Нагадаємо, 23 березня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовив адвокатам у виклику в якості свідків членів Комісії при Президентові, яка надавала та позбавляла Саакашвілі громадянства, інших важливих високопосадовців, а також самих Порошенка та Саакашвілі.