Суд, визнаючи бездіяльність Луценка, дав йому ще один шанс розпочати кримінальне розслідування злочинів, вчинених під час блокування поїзду Перемишль-Львів (ВІДЕО)

Слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва В’ячеслав Підпалий ухвалив рішення направити до Генеральної прокуратури скаргу народного депутата Юрія Дерев’янка на бездіяльність генпрокурора Юрія Луценка, який не вніс відомості до Єдиного реєстру досудових злочинів стосовно блокування потягу Перемишль-Львів 10 вересня 2017 року. 

Суддя оголосив лише вступну і результативну частину ухвалу.

«Скаргу Дерев’янка, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР задовольнити частково. Направити до Генеральної прокуратури України копію скарги Дерев’янка», - заявив суддя.

Ухвала оскарженню не підлягає. Повний текст ухвали буде зачитаний 17 жовтня о 16.25.

Представники прокуратури другий раз поспіль не з’явились на засідання у цій справі.

Після засідання Юрій Дерев’янко заявив, що категорично не задоволений таким рішенням суду.

«Це взагалі ніяке не рішення. Тому, що суд переадресував повідомлення про злочин, яке я надсилав свого часу генеральному прокурору, ще раз генпрокурору, який вчиняв бездіяльність, не порушив кримінальну справу, не вніс відомості до ЄРДР», - заявив нардеп.

Він переконаний, що суд мав би зобов’язати генпрокурора Луценка внести відомості до ЄРДР.

«Це може говорити тільки про те, що суд, мабуть, повністю залежний від Генеральної прокуратури і не хоче виконувати свої обов’язки, як незалежної гілки влади, а хоче прислуговувати Генеральній прокуратурі, щоб ні в якому разі її не образити», - заявив Дерев’янко.

Нагадаємо, попереднє засідання у даній справі відбулось 14 жовтня. Тоді Дерев’янко заявив про затягування справи щодо бездіяльності Луценка, який не порушив справу по блокуванню потягу Саакашвілі в Польщі.

Юрій Дерев’янко звернувся до суду зі скаргою на Юрія Луценка щодо бездіяльності в порушенні кримінальної справи (не внесення відомостей в ЄРДР) по злочинах вчинених щодо блокуванням поїзду Перемишль-Львів 10 вересня, на якому перебували лідер РНС Михайло Саакашвілі, більше десяти народних депутатів, понад 50 журналістів, біля тисячі громадян України та іноземців.  

Депутат вважає, що дії посадових осіб та незаконні вказівки, що надавались ними з території України мають ознаки вчинення наступних злочинів:

1) порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту (ст. 276 ККУ), 

2) блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства (ст. 279 ККУ),

3) зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 ККУ),

4) перевищення влади або службових повноважень працівникам правоохоронного органу (ст. 365 ККУ).