Суд допитає голову ДМС Соколюка у справі позбавлення Саакашвілі громадянства

Суд допитає у якості свідка голову ДМС Максима Соколюка у справі за позовом лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі до Порошенка щодо позбавлення громадянства. 

Відповідне рішення сьогодні ухвалив Касаційний адмінсуд у складі Верховного суду, повідомляє прес-служба партії РНС.  

Сьогодні суд допитав свідків - працівників Шевченківського відділу ДМС та ГУ ДМС в місті Києві, які займались формуванням подання щодо втрати громадянства Михайла Саакашвілі. Вони у своїх показах посилались на те, що діяли відповідно до резолюції Соколюка, де було вказано "підготувати подання про втрату громадянства". 

"Ми виконували свої посадові обов'язки, в резолюції було написано вчинити пряму дію – підготувати документи", - зазначив свідок Пономаренко.  

Адвокат Руслан Чорнолуцький відзначив, що є необхідність допитати самого керівника ДМС, та звернувся до колегії суддів з відповідним клопотанням.  

"Сьогодні ми побачили, що свідки плутаються в показах. Вони не змогли відповісти на велику кількість запитань, це говорить про те, що вони або не фахові і відбувався хаос щодо питання позбавлення громадянства Саакашвілі, або там є людський фактор втручання в підготовку документів – заява на отримання громадянства яка фігурує у справі підписана не рукою Михайла Саакашвілі, до справи не додана довідка про відсутність судимості в Грузії і т.д. Це говорить про неякісну дуже швидку підготовку міграційної справи щодо позбавлення громадянства, вони за один робочий день отримали лист ГПУ, резолюцію Соколюка, нібито опрацювали це, склали подання про втрату громадянства. Запитаємо в Соколюка, яким чином це відбувалось, яку роль він в цьому випадку відігравав», - відзначив Чорнолуцький. 

Крім того, Чорнолуцький зазначив, що адвокати клопотатимуть про виклик ще низки свідків. Наступне засідання відбудеться 11 травня.