Сторона захисту Михайла Саакашвілі просить перенести суд з позову на ДМС (ДОКУМЕНТ)

Михайло Саакашвілі, який подав позов на Управління ДМС у Київській області, особисто не отримував повістки про виклик на розгляд справи. Сторона захисту просить перенести судове засідання у цій справі, яке має розпочатись сьогодні о 13:30, адже переконана, що через тиск, суддя може вирішити проводити засідання без присутності Михайла Саакашвілі, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі». 

Адвокати Михайла Саакашвілі подали клопотання до Окружного адміністративного суду про перенесення розгляду справи через наявність поважних для неявки Михайла Саакашвілі причини. Крім того, адвокати подали клопотання щодо долучення до справи Мін’юсту та ДМС та заборони їм вживати дії щодо видворення чи екстрадиції Саакашвілі, до моменту вступу в законну силу рішення у цій справі. 

Як йдеться у клопотанні, про розгляд даної справи сьогодні о 13:30 стало відомо з веб-порталу «Судова влада». Згідно з КПК, суд відкладає розгляд справи за неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання. 

«Однак, слід зазначити, що я особисто не отримував повістки про виклик, проте вважаю за необхідне бути присутнім під час розгляду справи», - зазначає Саакашвілі у клопотанні. 

У клопотанні відзначається, що згідно з ст. 5 КАС України ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку. Тому Саакашвілі та сторона захисту просять перенести судове засідання, визначити обов’язкову участь Михайла Саакашвілі у ньому та повідомити його належними чином про дату, час і місце проведення засідання. 

Також, захист подав клопотання щодо забезпечення позову у вигляді заборони ДМС і Мін’юстиції вчиняти дії, що стосуються спору до моменту набрання чинності рішення по цій справі. 

«Мін’юстом зараз здійснюється екстрадиційна перевірка щодо Михайла Саакашвілі. Вжиття заходів державними органами щодо примусового видворення чи екстрадиції та можлива заборона в’їзду на територію України Михайла Саакашвілі, зробить неможливою його участь у судовому процесі. Просимо заборонити ДМС вчиняти будь-які дії з примусового видворення та Мін’юсту з екстрадиції Михайла Саакашвілі до моменту вступу в законну силу рішення у цій справі», - йдеться у клопотанні. 

Крім того, адвокати Михайла Саакашвілі подали клопотання щодо долучення до справи Міністерства юстиції ти Державної міграційної служби. 

«У зв’язку з можливістю застосування екстрадиції, захист просить долучити до справи Міністерство юстиції, оскільки рішення у ній може вплинути на результати екстрадиційної перевірки. Також просимо залучити до розгляду справи Державну міграційну справу, як центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері міграції», - йдеться у клопотанні.