Справу Саакашвілі проти Порошенка щодо громадянства хочуть розглянути за спрощеною процедурою - адвокат

29 січня суд розгляне позов Саакашвілі до Поршенка щодо незаконного позбавлення громадянства. Влада чинить тиск, щоб цю резонансну справу розглянули в прискореному режимі за скороченою процедурою.

Про це повідомив адвокат лідера партії Михайла Саакашвілі Руслан Чоролуцький, інформує прес-служба партії "РУХ НОВИХ СИЛ". 

Чорнолуцький зазначив, що Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду (головуюча суддя - Р.Ф.Ханова ) визначив, що розгляд справи щодо позбавлення Михайла Саакашвілі відбуватиметься за правилами спрощеного позовного провадження. Слухання судової справи призначено на 29 січня, о 12.00 за адресою: Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду вул. Московська, 8, корп. 5,м. Київ. 

За словами Чорнолуцького, призначення адміністративним судом даної суспільно важливої та публічної справи за такими правилами спрощеного провадження свідчить про намагання влади тиснути на судову систему. 

"Влада чинить тиск, щоб цю справу розглянули в закритому режимі, за прискореною процедурою, можливо навіть ігноруючи присутність та явку сторони позивача Саакашвілі, ігноруючи витребування та наявність всіх доказів по справі, ігноруючи виклики свідків з боку відповідача та виклик до суду самого відповідача - Президента Порошенко", - зазначив Чорнолуцький. 

Адвокат наголосив, що розгляд даної адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження не відповідає чинним нормам процесуального права та порушує гарантоване позивачу право на справедливий суд. 

"Михайло Саакашвілі дуже занепокоєний таким ставленням з боку суду до процесу розгляду данноі справи, та бачить в діях судової колегії, яку очолює суддя Р.Ф.Ханова - ознаки упередженості та прискорення у прийнятті рішення на користь Президента Порошенко. Михайло Саакашвілі, наполягає, що розгляд цієї резонансної адміністративної справи має відбуватись за правилами повного загального позовного провадження, а сам судовий процес має бути прозорий та публічний"-зазначає Чорнолуцький. 

Адвокат повідомив, що 23 січня Саакашвілі звернувся до Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду з Клопотанням про розгляд справи за правилами загального позовного провадження і вимагає від суду провести розгляд справи за його особистою участю, публічно, прозоро, з витребуванням всіх доказів та присутності всіх свідків.

"Михайло Саакашвілі звертає увагу, що беручи до уваги складність данної судової справи про оскарження втрати громадянства, її значення для позивача, суспільний інтерес до справи, а також обсяг і характер доказів, у позивача є об’єктивна потреба якнайширше використати свої процесуальні права, як сторони у справі, що може бути повною мірою забезпечено лише в порядку загального позовного провадження за присутності всіх сторін та свідків", - підкреслив Чорнолуцький.

Нагадаємо, 27 липня 2017 року Президент України Порошенка видав Указ, яким незаконно позбавив Михайла Саакашвілі українського громадянства. Саакашвілі подав адміністративний позов до Президента щодо оскарження вищезазначеного Указу.