Справа Саакашвілі не підслідна Генпрокуратурі - адвокат

Згідно з законодавством, орган, який повинен займатись досудовим розслідування справи проти Михайла Саакашвілі – це СБУ, а не Геyпрокуратура, яка зараз самостійно веде всі слідчі дії. У Генпрокуратурі повинні негайно передати цю справу для розслідування у Службу Безпеки України, саме цьому органу Саакашвілі даватиме показання на допиті.

Про це заявив лідер партії РУХ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі та його захисник Руслан Чорнолуцький сьогодні в ГПУ, відповідне клопотання Саакашвілі вже подав в ГПУ. 

За словами Чорнолуцького, з моменту відкриття кримінального провадження проти Михайла Саакашвілі 4 грудня жодного дня справа не перебувала в СБУ – органу досудового розслідування цієї справи. Усі дії та рішення вчиняються виключно процесуальними керівниками, які безпосередньо підпорядковані Луценку. 

«Ми вважаємо, що у прокурорів Генпрокуратури немає належних повноважень здійснювати слідчі дії щодо допиту. Ми готові давати показання в рамках допиту, але лише з уповноваженим для цього органом – слідчим відділом СБУ. Вимагаємо негайно передати цю справу слідчому відділу СБУ, після цього ми прийдемо на допит», - заявив адвокат Руслан Чорнолуцький. 

У клопотанні зазначається, що немає жодних відомостей про які-небудь підстави, які б змусили процесуальних керівників здійснювати роботу слідчих, через її неналежне виконання останніми. 

«З приводу незаконного тиску Генпрокурора на процесуальних керівників та стимулювання їх до прийняття незаконних рішень відносно Саакашвілі, останній, зокрема, звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Тому вважаємо, що недопуск безпосереднього органу досудового розслідування до матеріалів кримінального провадження здійснюються спеціально, з метою безпосередньої фальсифікації матеріалів та обставин справи», - йдеться у клопотанні. 

«Нас звинувачують в державному перевороті і співробітництві з ФСБ Росії, цю справу фабрикувало СБУ. Луценко хоче вислужитись перед «хазяїном» і взяв цю справу на себе, але він її особисто не фабрикував. Минулий суд вже перетворився в суд над прокуратурою, вони виглядали жалюгідно. Цю справу мають передати в СБУ, ми будемо робити все виключно у рамках закону», - додав Михайло Саакашвілі. 

Нагадаємо, Михайло Саакашвілі звернувся до Національного антикорупційного бюро із заявою про вчинення злочинів генпрокурором Юрієм Луценком, очільником СБУ Василем Грицаком та керівництвом інших силових відомств.