Ситник часто скаржився, що Холодницький блокує реальні справи проти топ-корупціонерів – Дерев’янко (ВІДЕО)

Директор НАБУ Артем Ситник під час відкритих та закритих засідань антикорупційного комітету у Верховній Раді часто скаржився на те, що голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький блокує реальні справи, в тому числі проти топ-корупціонерів. 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі телеканалу Newsone.

«НАБУ нам в комітеті дуже часто скаржилось на те, що блокуються певні процеси саме в САП. Ситник дуже часто показував реальні справи, в яких задіяні великі кошти і чиновники, які САП і Холодницький блокував», - заявив Дерев’янко.

Він додав, що не здивувався тому, що відбулось навколо Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а саме звинувачення Холодницького у злочинах, які диксредитують боротьбу з корупцією в Україні.

«Я думаю, що тут немає ніякого ситуативного союзу Луценка і Ситника проти Холодницького . Тут є просто неможливість виконати певні функції, які зараз має виконати генпрокурор. Це безпрецедентний випадок, коли такого рівня чиновника звинувачують по фактах вчинення певних злочинів», - зазначив Дерев’янко.

Він вважає позитивним те, що у Артема Ситника вистачило мужності та сміливості підняти це питання стосовно Холодницького.

«Якщо ці факти підтвердяться і Холодницький піде геть, то це тільки додасть до того, щоб ці органи працювали краще», - переконаний політик.

Дерев’янко також відзначив, що згідно з наказом ГПУ від 12 квітня 2016 року, обв’язки керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо загальної діяльності у разі його відсутності виконує перший заступник керівника САП, а за відсутності першого заступника – заступника керівникам САП.

Нагадаємо, в робочому кабінеті голови САП Холодницького виявили приховані засоби прослуховування. Пізніше ЗМІ повідомили про те, що кабінет антикорупційного прокурора Назара Холодницького прослуховувало НАБУ зі згоди генерального прокурора.

 Ситник заявив, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень.

Назар Холодницький перед допитом в ГПУ у вівторок заявив, що клопотатиме про відсторонення його від посади на час розслідування кримінального провадження.