Силовики не дають активістам встановити сцену до Маршу за відставку Порошенка на Майдані

Проти активістів «РУХУ НОВИХ СИЛ» та киян, які прийшли на Майдан Незалежності, аби встановити сцену для завтрашнього Маршу за відставку Порошенка, влада зігнала нацвардійців та поліцію. Ті незаконно перешкоджають встановленню сцени, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ». 

Грузовик зі сценою патрульна машина зупинила біля фунікулеру на Володимирській, та безпідставно не пускала його на Майдан. Активісти рішили туди, та домоглись того, аби грузовик відпустили. Але на Європейській площі його оточили правоохоронці і наразі перешкоджають встановленню сцени на проїжджій на Майдані.

 «Зараз беркут оточив нашу машину, вони розповідають, що є начебто якийсь злочин, чекають слідчу оперативну групу. Поліція каже, що начебто був виклик на 102, що в машині провозять заборонені речовини чи незрозумілі засоби. Націй підставі вони заблокували машину зі сценою, і між собою говорять, що цих всіх ідіотів треба пакувати в автозаки. Також непублічно вони заявили, що всьому районному і міському керівництву поліції Аваков за вказівкою Порошенка сказав, що вони будуть всі звільнені, якщо ця сцена буде встановлена. Водія грузовика вже забрали в Шнвченківський райвідділ поліції», - заявила одна з лідерів РНС Ольга Галабала.

«Немає жодної заборони на проведення заходу і встановлення сцени. Тільки суд це може заборонити, те, що поліція чинить зараз перешкоди – це незаконно», - додав адвокат Павло Богомазов.

«Спецпризначенці порушують право на мирне зібрання. ГПУ має порушити кримінальну справу щодо цих дій. Вимагаємо в Луценка дати відповідні вказівки розблокувати автомобіль та дати нам встановити сцену», - закликав нардеп Юрій Дерев’янко.

Активісти закликають киян приходити на підтримку на Європейську площу.

Ще 6 березня активісти подали заявку на встановлення сцена на Майдані Незалежності 18 березня для проведення мирної акції. Як відомо, Майдан забудували конструкціями і зігнали туди загони правоохоронців.

«Це організовано Адміністрацією Президента. Це знущання, бо ці конструкції приурочені анексії Криму і операції УНР з визволення Криму 1918 року. Керує цим заступник керівника АП Ковальчук, організовано це за кошт міста Києва. Робиться все, щоб ми не проводили акції. З самого ранку сьогодні нацгвардійці патрулюють з автоматами і собаками на Майдані», - зазначив Слободяник.