Серватюк заявив, що ДПС не отримувала доручень про заборону в’їзду Саакашвілі та пообіцяв особисто бути в Краковці

Державна прикордонна служба не отримували доручень від правоохоронних органів щодо заборони в’їзду лідеру РУХУ НОВИХ СИЛ Михайлу Саакашвілі на територію України. 

Про це заявив перший заступник голови ДПСУ Василь Серватюк на засіданні підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Антикорупційного комітету під керівництвом народного депутата Юрія Дерев’янка. 

«Державна прикордонна служба України на сьогоднішній день не мала і не має жодного доручення із жодного з правоохоронних органів щодо заборони в’їзду пану Саакашвілі», — сказав Серватюк. 

Перший заступник голови ДПС також запевнив, що особисто буде присутнім в пункті пропуску Краковець 10 вересня під час приїзду Михайла Саакашвілі. 

Також він сказав, що ДПС не буде здійснювати заходів по припиненню руху до Краківця, але може його обмежити. 

«Якщо в пункті пропуску або перед пунктом пропуску з’являться якісь заходи, які можуть перешкоджати вільному пересуванню громадян і транспортних засобів, то ДПСУ, відповідно до угод, має право щодо обмеження «, — зазначив він. 

Серватюк також відмітив, що відповідно до процедури, рішення про пропуск чи не пропуск будь-якої особи через кордон приймає молодший інспектор прикордонної служби на основі того, чи буде йому пред’явлений дійсний документ, який надає право перетину кордону. 

За його словами, якщо Саакашвілі не надасть дійсний документ, його можуть не пропустити. 

Нагадаємо, у середу відбулось засідання Підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції під головування народного депутата Юрія Дерев’янка. 

У засіданні взяли участь Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк, Керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко, адвокати лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі Назар Кульчицький та Павло Богомазов, народні депутати Ігор Луценко та Олег Осуховський.