«СБУ та ДМС видворили з України соратників Саакашвілі на підставі припущень одеського журналіста», - адвокат

П’ятьох соратників Михайла Саакашвілі незаконно видворили з України в Грузію на підставі припущень прибічника Труханова, редактора одного із одеських інтернет-видань Ігора Кисельова.

Про це повідомив адвокат Павло Богомазов, відповідну інформацію надала СБУ під час розгляду справи по незаконно видвореному грузинському журналісту Тамазу Шавшишвілі, інформує прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі». 


У листі від 18.08.2017 р. начальнику управління СБУ Одеської області Олександру Довженко головний редактор Odessit.ua Ігор Кисельов просить «прийняти рішення щодо перебування в Україні громадян Грузії, яким у 2015-16 роках було надано документи на тимчасове проживання». Серед них близькі до Михайла Саакашвілі Зураб Цінцадзе, журналіст Тамаз Шавшишвілі, Гергій Рубашвілі, Михайло Абзіанідзе та Давід Макіашвілі. У листі редактор сайту припускає, що ці особи незаконно перебувають в Україні та просить вирішити це питання. 

Після цього, заступник голови СБУ Кононенко звернувся до Голови Державної міграційної служби з проханням скасувати посвідки на перебування в Україні вищевказаним та ще більше 17-ом грузинам.  

Адвокат Павло Богомазов вважає такі дії СБУ та ДМС абсурдними та незаконними, адже вони без законних підстав, розслідувань чи рішень судів, а лише грунтуючись на припущеннях журналіста, вирішили незаконно видворити громадян Грузії з України. 

«Ще Уповноважений ВРУ з прав людини Валерія Лутковська заявляла, що на її переконання немає документів за якими ці особи могли б депортуватись, або ж ці документи можуть фальшуватись. СБУ та ДМС незаконно затримали і видворили багато людей лише на підставі припущень журналіста, який, до речі, є прибічником Труханова та інших. Він звернувся до СБУ в Одеській області з припущеннями, що ці особи незаконно перебувають в Україні, начальник управління СБУ в Одеській області пересилав цей лист в центральне СБУ. Там, заступник голови СБУ Кононенко, який, до речі, голосував за позбавлення Михайла Саакашвілі громадянства, не порушив кримінальних справ проти цих осіб, але повірив словам журналіста і звернувся до ДМС, яка врешті прийняла рішення їх видворити», - зазначив Богомазов.  

За словами Богомазова, з'ясувалось, що правоохоронці відкрили кримінальну справу проти цих осіб, по якій й досі немає жодного вироку. 

«Це зроблено для того, щоб показати, що начебто є якісь підстави для їх видворення. Без документів, грунтуючись на припущеннях, не надаючи нам жодних документів хлопців висилають. Більше того, державні органи зараз надають інформацію, що ніхто не брав участі у їх примусовому видворенні, начебто вони добровільно покинули Україну», - обурюється адвокат. 

«Крім того, один із незаконно затриманих Михайло Абзіанідзе одружений з громадянкою України з 2014 року та має маленьку доньку. А СБУ каже, що він не підтвердив мету свого перебування в Україні. Тобто, людину розлучили із сім'єю без перевірки його документів», - додав Богомазов. 

Нагадаємо, у жовтні та листопаді представники СБУ фактично викрали кількох соратників лідера партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Михайла Саакашвілі, у яких були документи на перебування в Україні, та з мішками на голові вислали їх в Грузію.