Сакварелідзе розповів про успіх Грузії завдяки політиці строгої нульової толерантності до корупції

Завдяки політиці нульової толерантності до корупції та злочинності Грузія за президентства Михайла Саакашвілі перетворилась в одну з найбезпечніших країн в Європі з високим рівнем ВВП та новою інфраструктурою. Україна, порівняно з Грузією, більш приваблива для інвесторів і може досягти не менших результатів, якщо влада не перешкоджатиме її економічному розвитку. 

На цьому наголосив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ Давід Сакварелідзе в інтерв’ю на Ліга.нет, інформує прес-служба РНС. 

Сакварелідзе зазначив, що міжнародна та грузинська спільнота оцінила реформи Сакашвілі та його команди в Грузії, які Сакварелідзе називає політикою строгої нульової толерантності. 

«Ця політика будувалась на запиті тодішнього грузинського суспільства. Політик має опиратись на запит суспільства, державний орган не повинен ізолюватись і закриватись у своєму середовищі і отримувати задоволення від імітації роботи, як це зараз відбуваєтсья в Україні. В Грузії перед нами була поставлена задача, яку сьогодні кожен українець ставить перед державою: строга нульова толерантність проти корупціонерів, псевдоеліт, їх демонтаж і звільнення країни від залежності від олігархату», - пояснив Сакварелідзе. 

Він відзначив, що завдяки такій політиці Грузія за кілкьа років перетворилась в найбезпечнішу країну Європи. 

«Коли до влади приходив рух Саакашвілі, бюджет Грузії становив 300 млн доларів в 2003 році, це була країна з високим рівнем корупції, злочинності, найнижчим ВВП. В цій ситуації нам вдалось створити сучасну державу за 8 років. Нашу політику можна критикувати. Але люди, які в житті не долучились жодним чином до будівництва хоч одного державного інституту, а їх кар’єра пов’язана тільки з грабунком та нищенням системи в країні, можуть критикувати тоді, коли економіка України підніметься в три рази, коли Україна займе місце в першій десятці по веденню бізнесу, як ВВП виросте в кілька разів, як у вчителя, поліцейського, війського зарплата виросте в рази, коли будуть нові автобани, як сталось в Грузії», - наголосив політик. 

Він відзначив, що в порівнянні з Грузією, Україна приваблива для інвесторів, головне не перешкоджати її економічному розвитку. 

«Грузія, порівняно з Україною маленька держава і там постійно потрібен штучний дифібрилятор, щоб стимулювати економіку, залучати міжнародні інвестиції, переконувати світ, що ця країна вигідна для інвестиції, бо в ній немає корупції, мінімальна бюрократія і т.д. В тому, що Україна може перетворитись в європейський Китай нікого переконувати не потрібно. Цьому просто не потрібно перешкоджати», - переконаний Сакварелідзе. 

Сакварелідзе відзначив, що після того, як в Грузії до влади прийшов олігарх Іванішвілі в країні настала демографічна криза. 

«За останні 5 років країну залишило 750 тисяч людей, де проживало 4,5 мільйони. Це зумовлено тим, що економіка не росте, пішла корупція, ніхто з політичної еліти не вірить, що з Грузії, щось вийде, а її треба постійно стимулювати, витягувати. Зараз там один олігарх контролює все», - відзначив Сакварелідзе. 

«Нас можна звинувачувати в тому, чому ми не вели себе як Петро Порошенко, і не викинули олігарха з країни, як він зробив з Саакашвілі, чому ми дозволили російському олігарху взяти владу і зупинити розвиток країни. Ми цього не робили, бо це був шлях передачі влади мирним шляхом опоненту, без порушення ліберальної демократії, без провокування громадянської війни», - зазначає Сакварелідзе.