Сакварелідзе розповів чому в Україні необхідний народний імпічмент

Народний імпічмент - це реальний інструмент впливу на будь-якого корумпованого президента і механізм його відповідальності перед народом.  

Про це заявив член Ради партії РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі Давід Сакварелідзе на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Сакварелідзе зазначив, що після того, як парламент прийняв в першому читанні зміни до виборчого законодавства, президент Порошенко зрозумів, що він залишився сам.

«Це найгірший сценарій для нього, тому що весь негатив від корупційних скандалів, які розгортаються день за днем спрямовується в його сторону. Ми бачимо катастрофічне збільшення кількості курупційних схем Порошенко в різних сферах, зокрема оборонній», - зазначає політик.

Мабуть через це, каже Сакварелідзе, сьогодні президент захотів перехитрити всіх і звернувся до голови ВРУ Андрія Парубія з проханням відкликати зареєстрований законопроект про антикорупційний суд та створити робочу групу для написання нового.

«Він хоче перенаправити фокус на робочі групи, знизити стрімко зростаючий градус напруги щодо цього питання, виграти час і продовжити дискусії зі світовим співтовариством про створення окремих антикорупційних палат в різних вже існуючих судах, які будуть контролювати його наглядачі. Порошенко знову намагається обманювати, маніпулювати словами і спустити все на комісії клептократів, які, безумовно, будуть «рубати» всі спроби створення по суті антикорупційної гільйотини для самих себе», - переконаний Сакварелідзе.

Він відзначає, що президент не в змозі щось змінювати на краще, в цей час країна зубожіє, а інтсрументів впливу на президента немає.

«Кожен день ми спостерігаємо, що Україна все більше і більше зубожіє на тлі збагачення Порошенко, Ахметова, Медведчука, на тлі міжнародних скандалів про корупцію президента, на які, на жаль, ніяк не реагують українські профільні інститути - як через відсутність волі, так і через відсутність інструментів: немає Закону про імпічмент і об'єктивно нікому вести розслідування. Генеральний прокурор ніколи не порушить справу проти Порошенка, НАБУ ж не має таких повноважень.

На думку Сакварелідзе, єдиний вихід - це народний імпічмент, який і слід вказати в законі.

«Це реальний інструмент впливу на будь-якого корумпованого президента і механізм його відповідальності перед своїм народом.

Саме тому Давід Сакварелідзе закликає долучатись до антикорупційного маршу в неділю 12 листопада.

«Незважаючи на те, що наші дії і наш мирний протест приносять певні результати, потрібно «дотискати» владу і доводити почате до кінця. Саме тому запрошуємо всіх приєднається до нашого антикорупційного маршу в неділю! Чекаємо всіх о 13:00 на Михайлівській площі!», - закликав політик.